معاون فرهنگی بنیادشهید تاکید کرد

ایجاد نشاط در جامعه ایثارگری با کاهش تنش های روانی و عصبی در جامعه

اجتماعی /
شناسه خبر: 430739
معاون فرهنگی بنیادشهید تاکید کرد   ایجاد نشاط در جامعه ایثارگری با کاهش تنش های روانی و عصبی در جامعه

معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به تنش های روانی و عصبی که به جامعه وارد می شود، باید این تنش های عصبی کنترل یا مهار شود تا روز به روز شاهد کاهش مشکلات و افزایش نشاط در جامعه ایثارگری باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن کاویانی راد با بیان اینکه در حوزه فرهنگی اولویت جدی را تامین نشاط و سلامت با توجه به وضعیت خاص حاکم بر جامعه در نظر گرفته ایم، افزود: به همین منظور در بخش فرهنگی توجه به عنصر نشاط و سلامت توامان با هم است و اولویت بندی جامعه ایثارگری به میزان نیاز آنها به این خدمات نیز در دستور کار قرار دارد. 
وی با بیان اینکه در حوزه سیاحت و زیارت توسعه اردوهای کم هزینه و پرجمعیت را در برنامه داریم، اظهار داشت: به همین دلیل اردوهایی یک روزه که بتواند به صورت کوتاه مدت گروه زیادی را تحت پوشش داشته باشد، توسعه ورزش همگانی، ایجاد زمینه برای استفاده از امکانات ورزشی و برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی برنامه ریزی شده است. 
وی تصریح کرد: در زمینه فرهنگی همچنین برگزاری جلسات و توسعه مشارکت های عمومی ایثار و تربیت سخنور و سخنران و اعزام آنها به عنوان مبلغ و حضور در عرصه های اجتماعی در حوزه تحصیلی و رصد تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان در دستور کار است که برنامه ریزی و اجرا می شود. 
معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید ادامه داد: علاوه بر اینها در زمینه های تربیتی و ارتقای سطح فرهنگ و مهارت دانش آموزان و دانشجویان با همکاری دو وزارت خانه آموزش و پرورش و وزارت علوم همکاری های خوبی صورت می گیرد که امیدواریم نتایج بهتر آن را در آینده شاهد باشیم. 
در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، 43 هزار و 173 نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 225 هزار و 570 شهید را تقدیم انقلاب کرده اند. 
شمار کل جانبازان کشور به 574 هزار و 101 نفر می رسد. 336 هزار و 282 نفر (59 درصد) جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر (41 درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند. /ایرنا 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.