به درخواست مولر شاید فلین زندانی نشود؛ اما ترامپ به دردسر می‌افتد

مزد همکاری

بین الملل /
شناسه خبر: 430721
به درخواست مولر شاید فلین زندانی نشود؛ اما ترامپ به دردسر می‌افتد  مزد همکاری

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ آنقدر خوب با رابرت مولر، بازرس پرونده روس گیت همکاری کرده و آنقدر اطلاعات زیاد و ارزشمند درباره تعاملات فراخوان انتخاباتی ترامپ با مقامات روسی در اختیار پلیس فدرال امریکا (اف بی‌آی) گذاشته است که می‌توان به پاس این همکاری از مجازات حبس برای او صرفنظر کرد.

 این عقیده مولر است که در یادداشتی، از قاضی فدرال مسئول صدور حکم علیه فلین تقاضا کرده، فلین را به زندان نیندازد.
به‌گزارش سایت شبکه خبری سی‌ان‌ان، رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده تبانی احتمالی کمپین انتخاباتی ترامپ با روس‌ها از قاضی فدرال واشنگتن دی سی تقاضا کرد، به خاطر همکاری زودهنگام مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ با بازرسان در 19 جلسه بازجویی و ارائه اطلاعات بسیار مهم و حساس به بازرسان، از مجازات حبس برای فلین استفاده نکند. این تقاضای مولر که در قالب یک یادداشت خطاب به قاضی پرونده فلین بود، خبر خوبی برای ترامپ نیست و می‌تواند در روزهای آینده فشارها بر او را افزایش دهد. زیرا آنگونه که مولر گفته، اعتراف‌های فلین حاوی اطلاعات بسیار حساسی درباره تعاملات روس‌ها با فراخوان اطلاعاتی ترامپ است. اگرچه مولر فاش نکرده است فلین دقیقاً چه اعتراف‌هایی کرده اما در مارس 2017 وکیل فلین به رسانه‌ها گفته بود، موکلش قطعاً حرف‌هایی برای گفتن دارد. فلین، نخستین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ، تنها 23 روز در کاخ سفید بود و پس از آنکه مشخص شد درباره تماس‌هایش با سفیر سابق روسیه در امریکا به اف بی‌ای دروغ گفته مجبور به استعفا شد.
رناتو ماریوتی، یک بازرس فدرال سابق روز سه‌شنبه در گفت‌و‌گو با سی‌ان‌ان در این باره گفت: من فکر می‌کنم اطلاعاتی که فلین ارائه داده به مولر این امکان را می‌دهد که علیه فرد یا افرادی اقامه جرم کند. ما نمی‌دانیم آن فرد یا افراد چه کسانی هستند اما قطعاً کسی هست. بسیاری از تحلیلگران امریکایی نیز معتقدند، احتمالاً آن فرد یا افراد از حلقه نزدیکان رئیس جمهوری شامل پسرش، دامادش و حتی خود رئیس جمهوری باشند.
منابع آگاه نزدیک به مولر که خواستند نامشان فاش نشود نیز به نیویورک تایمز گفتند، ممکن است تیم مولر در روزهای آینده اطلاعات و اسنادی را که فلین در اختیارشان قرار داده، فاش کند اما روند رایج و متداول این است که دفتر مولر تا آخرین لحظه برگ‌های برنده خود را محفوظ نگه دارد. هفته گذشته مولر علیه مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ به خاطر مذاکره‌هایش با روس‌ها در ژوئن 2016 با هدف ساخت برج ترامپ در مسکو اقامه دعوا کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.