سوارکاری ایمن با پوتین هوشمند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 430677

یکی از موضوع‌های مهم در سوارکاری این است که سوارکار بتواند پاشنه کفش خود را در رکاب نگاه دارد که البته کار آسانی نیست و نیاز به تمرین زیادی دارد. اگر سوارکار نتواند پاشنه کفش خود را نگه دارد در کنترل اسب نیز توفیق چندانی نخواهد داشت. به‌همین دلیل هم کمپانی Gallop Equine یک پوتین هوشمند ویژه سوارکاری با نام SmartBoot طراحی کرده که مجهز به چند سنسور و بلوتوث است.

این پوتین‌های دست ساز که از جنس چرم گوساله هستند ظاهری بسیار زیبا دارند و در نگاه نخست تفاوتی با نمونه‌های دیگر ندارند ولی درواقع، زیر کفی این پوتین‌های هوشمند واحدهای اندازه‌گیری درونی همچون شتاب سنج و ژیروسکوپ قرار گرفته است که وقتی پاشنه پا از رکاب جدا شده و بالاتر از انگشتان پا قرار بگیرد، متوجه موضوع می‌شود.

به‌دنبال این اتفاق، سوارکار در پای خود متوجه ویبره‌هایی می‌شود و درمی یابد که پایش جدا شده است پس دوباره تلاش می‌کند آن را به رکاب بازگرداند. درواقع مبدل‌های موجود در کفی پوتین‌ها هستند که این ویبره‌ها را ایجاد می‌کنند.
سوارکاران همچنین با استفاده از یک اپلیکیشن اندرویدی و همچنین ios می‌توانند میزان پیشرفت خود را در طول زمان ردیابی کنند و متوجه شوند از چه زمانی موفق به نگه داشتن پای خود در رکاب شده‌اند. باتری این پوتین‌های هوشمند نیز از طریق یو‌اس‌بی ‌شارژ می‌شود و می‌تواند تا 10 ساعت کار کند. این پوتین‌ها در سایت کیک استارتر با بهای هرجفت 750دلار پیش فروش می‌شود ولی قیمت آن در صورت ورد به بازار به هزار دلار خواهد رسید هرچند زمان ورود آن به بازار مشخص نیست.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.