رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: تیراندازی علاوه بر اعزام هزینه تمرینی زیادی دارد، رشته ما مانند کشتی نیست که فقط به یک تشک و دو بنده نیاز داشته باشد.

علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی در جمع خبرنگاران درباره شرایط تیم اظهار داشت: با توجه به اینکه تیراندازی با سایر رشته‌ها متفاوت است ما با مشکلات واردات سلاح و مهمات روبرو هستیم. البته اردوهای تفنگ و تپانچه 10 روز است که آغاز شده و ما از تمام ظرفیت‌ها به عنوان مثال یک ورزشکار 14 ساله دعوت کردیم و اردوها نیز منظم برگزار می‌شود.

وی درباره مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو عنوان کرد:‌ 9 اعزام برای کسب سهمیه پیش رو داریم به استثنای مکزیک که اگر دست و بال‌مان باز شود ورزشکاران را به این مسابقات اعزام می‌کنیم. ما غیر از هزینه اعزام هزینه تمرینی زیادی داریم. مثل کشتی نیستیم که فقط به یک  تشک و دوبنده نیاز داشته باشیم. روزانه 500 هزار تومان هزینه ورزشکارانمان با این مشکل سعی می‌کنیم اعزامی را از دست ندهیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه صحبت‌هایش درباره جلساتی که با مسئولان وزارت دفاع داشت، یادآور شد: آنها مخالف ورود سلاح بودند. با مذاکراتی که داشتیم اعلام کردیم ما در خصوص ورود سلاح‌های ورزشی مصر هستیم. به همین دلیل موافقت حاصل شد اما سلاح با ارز وارد می‌شود. بنابراین اگر ارز دو برابر شود هزینه سلاح هم دوبرابر می‌شود. البته وزارت دفاع در خصوص تولیدات داخلی قول داده حداقل‌ها را تامین کند.

دادگر در ادامه صحبت‌هایش درباره وضعیت همکاری با مربیان خارجی، خاطرنشان کرد: سماکین در تپانچه حضور دارد و قراردادش تا عید تمدید شده است. در رابطه با تفنگ چون ما با ارز دولتی مربی می‌گیریم با افزایش ارز امکان جذب مربی نیست. در مورد اهداف پروازی هم از مربیان داخلی استفاده می‌کنیم اما در صورت اعزام‌های خارجی می‌توان در همان کشور از مربیان دیگر استفاده کرد.

لازم است بودجه ما در سال 98 تقویت شود

وی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری که درباره شرایط بودجه و اینکه آیا مکاتبه‌ای با وزارت ورزش درباره افزایش آن داشته‌اید، تصریح کرد:‌ ما از منابع مختلف بودجه را تامین می‌کنیم، درآمدزا هم هستیم، با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم برای افزایش بودجه مکاتبه کرده‌ایم. لازم است بودجه ما در سال 98 تقویت شود. چون در زمان برگزاری المپیک 2020 مسابقه کسب سهمیه نداریم که هزینه‌ای داشته باشیم. در جلسه شورای معاونین وزارت ورزش هم به این موضوع پرداختیم که حمایت شد تا مشکلی نداشته باشیم.

مربی گری تیم ملی موروثی نیست

رئیس فدراسیون تیراندازی درباره صحبت‌های امیرحسین صولت مربی سابق تپانچه و اینکه مشخص نشد وی به چه دلیل از تیم ملی کنار رفت، گفت: تشخیص دبیر فدراسیون و کمیته فنی این بود از مربیان دیگر هم می‌توان استفاده کرد. وقتی مربی خارجی داریم برای تیم ملی که 5-6 نفر هستند نمی‌توانیم 5 مربی بیاوریم. به همین دلیل باید برخی خارج از گود باشند. اگر قرار باشد با حذف یک نفر چنین سر و صدایی شود که نمی‌شود. مربی گری تیم ملی موروثی نیست.

دادگر در پاسخ به این سؤال که ما فرصت زیادی برای مسابقه کسب سهمیه المپیک هند نداریم چرا اردوها دیر برگزار شد، عنوان کرد: تشخیص مربی اینطور بوده است. مثلا اهداف پروازی در تراپ می‌گوید اردوها دیرتر برگزار شود اما اسکیت می‌گوید اردوها باید زودتر برگزار شود. اردوهای تفنگ و تپانچه دیر شروع شد اما الان مستمر در حال پیگیری است.

هر چقدر کرسی داشته باشیم به نفع ماست

وی درباره کرسی کسب شده در فدراسیون جهانی اظهار داشت: ما هر چقدر کرسی داشته باشیم به نفع ماست. در انتخابات فدراسیون جهانی 147 کشور حضور داشتیم که برخی دو نماینده داشتیم. من در این انتخابات رای کسب کردم و فکر می‌کنم این موضوع دید دنیا را نسبت به ایران عوض می‌کند. از طرفی ایران می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها نقش داشته باشد. البته در این نشست برای پیشنهادات فرصت نشد صحبت کنیم اما با برخی کشورهای آسیایی مذاکره داشتیم تا لیگ آسیا برگزار شود.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پایان گفت: امیدوارم که برای اعزام‌های ما مشکلی پیش نیاید ما دنبال تامین منابع مالی هستیم اما وقتی بودجه من 4 میلیارد است و هزینه‌ها 4 برابر می‌شود شما چه کار می‌کنید؟ یا باید قناعت کنید یا از منابع دیگر تامین کنید تا هیچ اعزامی بلاتکلیف نباشد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.