گفت‌وگو با دو بازیکن تیم ملی بسکتبال پس از صعود به جام جهانی؛

حامد حسن‌زاده و روزبه ارغوان: ما همه ستاره‌ایم

ورزشی /
شناسه خبر: 430439

دو بازیکن تیم ملی بسکتبال پس از صعود تیم به جام جهانی گفتند: اجازه ندادیم کار صعود به تهران کشیده شود.

مأموریت تیم ملی بسکتبال ایران در «مانیل» با موفقیت انجام شد و بسکتبالیست‌های کشورمان موفق شدند در یک بازی حساس و جذاب تیم فیلیپین را شکست دهند و مسافر جام جهانی در چین شوند. پنجره پنجم مسابقات بسکتبال انتخابی جام جهانی در استرالیا و فیلیپین برگزار شد و تیم ملی با انجام 2 بازی سخت و نفسگیر، به سلامت پرونده دور پنجم را بست. تیم ملی با شکست مقابل استرالیا و پیروزی مقابل فیلیپین کار را تمام کرد و ملی‌پوشان بسکتبال ایران دوشنبه شب بعد از بازی مقابل فیلیپین و قطعی شدن صعودشان به جام جهانی شب به یادماندنی ای را پشت سر گذاشتند و به جشن و پایکوپی پرداختند. گفت‌وگوی خبرنگار «ایران» با حامد حسین‌زاده و روزبه ارغوان دو بازیکن تیم ملی بسکتبال پیش روی شماست.

حسین‌زاده: تمام بازیکنان تیم ملی، ستاره هستند

حامد حسین‌زاده، یکی از بازیکنان جوان تیم ملی بسکتبال است که برای بازی‌های پنجره پنجم به ترکیب تیم ملی اضافه شد. گارد رأس تیم ملی بسکتبال گفت: «خدا را شکر می‌کنم که تیم ملی بسکتبال به جام جهانی صعود کرد. دوشنبه شب یک شب رؤیایی برای ما بود و توانستیم با شکست فیلیپین در یک بازی جذاب و حساس به جام جهانی صعود کنیم.» تیم ملی بسکتبال پیش از اعزام به استرالیا با حواشی زیادی همراه بود و منتقدان زیادی داشت. حال با صعود تیم ملی به جام جهانی زمان آن رسیده که از این تیم حمایت شود. این بازیکن جوان تیم ملی بیان داشت: «امیدوارم که صعود به جام جهانی باعث شود منتقدان تیم ملی از این پس در کنار تیم باشند تا بتوانیم در کنار هم روزهای خوبی برای بسکتبال رقم بزنیم.» بسکتبال ایران در پنجره پنجم مسابقات بدون بازیکنان نامداری همچون حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی و ارسلان کاظمی که نسل طلایی بسکتبال محسوب می‌شوند، حضور یافت و حال پس از صعود تیم ملی بدون حضور این بازیکنان به نظر می‌رسد نسل جدیدی از بسکتبال در حال ظهور است. حسین‌زاده افزود: «به نظر من تمامی بازیکنانی که در تیم ملی بازی می‌کنند، ستاره هستند. برخی از بازیکنان زحمات زیادی برای تیم ملی کشیدند، خصوصاً بازیکنانی که در این سفر همراه تیم نبودند. حقیقتاً جای بازیکنانی که در تیم ملی غایب بودند، در اینجا خالی بود. صعود به جام جهانی حاصل تلاش تمامی اهالی بسکتبال بود؛ هم نسل قدیمی و هم نسل کنونی.» گارد رأس تیم ملی در پاسخ به این سؤال که چرا توپ‌های بازیکنان خیلی سخت تبدیل به گل می‌شد؟ بیان داشت: «این موضوع در همه بازی‌ها وجود دارد. ما در بازی مقابل فیلیپین در دفاع و حمله خوب بودیم. به فیلیپین 78 گل زدیم که این تعداد گل مقابل تیم قدرتمندی همچون فیلیپین و آن هم در جو سالن آنها، کم نیست.»

ارغوان: غیبت برخی از بازیکنان به چشم نیامد

روزبه ارغوان بعد از بازی با فیلیپین به دلیل خوشحالی زیاد از صعود به جام جهانی، سرو صدای زیادی کرده بود و با صدای گرفته به سؤالات خبرنگار «ایران» پاسخ داد. او با هیجان در خصوص دو بازی تیم ملی بسکتبال در پنجره پنجم مسابقات انتخابی جام جهانی صحبت کرد: «خیلی خوشحالم که توانستیم در مانیل تیم فیلیپین را شکست دهیم و بلیت جام جهانی چین را رزرو کنیم.» بازیکن پست مرکزی تیم ملی بسکتبال ادامه داد: «فکر می‌کنم می‌توانستیم مقابل استرالیا بهتر بازی کنیم و با اختلاف کمتری مقابل این تیم قدرتمند ببازیم. نتوانستیم بازی خوبی مقابل استرالیا ارائه کنیم اما در بازی با فیلیپین عالی بودیم و شکست مقابل استرالیا را جبران کردیم.» ملی‌پوش 2 متر و 13 سانتیمتری تیم ملی بسکتبال معتقد است که مسابقات انتخابی جام جهانی بسیار سنگین و زمانبر است. ارغوان افزود: «برنامه مسابقات مقدماتی جام جهانی به گونه‌ای است که بازی‌ها به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود و این گونه نیست که در طول چند روز بازی‌ها تمام شود. مثلاً ما در جام ملت‌ها در 2 هفته بازی‌هایمان تمام می‌شد و همه بازیکنان در ترکیب بودند ولی در این شرایط به دلیل طولانی بودن مسابقات برخی از بازیکنان را به دلیل مصدومیت و غیبت در اختیار نداشتیم.» او در ادامه بیان داشت: «خدا را شکر غیبت برخی از بازیکنان به چشم نیامد و بسکتبال ایران باوجود غیبت این بازیکنان به جام جهانی صعود کرد. تلاش فدراسیون این بود تا بهترین تیم به مسابقات اعزام شود تا بتوانند در مسابقات به نتیجه برسند که خوشبختانه همین طور هم شد و بازیکنان خوبی در ترکیب تیم ملی بودند. بچه‌ها با تمام وجود برای موفقیت تیم ملی تلاش و با غیرت بازی کردند و نگذاشتند کار صعود به پنجره ششم کشیده شود.»/ روزنامه ایران
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.