کوچ کارکنان فیس بوک در حال افزایش است

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 430336

این روزها کارکنان فیس بوک بیش از هر زمان دیگری به دنبال ترک شرکت خود هستند. به نظر می رسد اکثر آنان به دنبال راهی برای جدا شدن از سیستم تحت نظارت مارک زاکربرگ هستند.

بسیاری از کارکنان فیس بوک از همکاران سابق خود مشورت می گیرند که برترین شیوه های ترک فیس بوک کدامند.

حداقل شش نفر از کارکنان ارشد فیس بوک طی دو سال گذشته این شرکت را ترک کرده اند و اکثر کارمندان فعلی فیس بوک نیز به دنبال فرصت هایی برای ترک شرکت خود هستند. این تغییر رفتار در کارمندان فیس بوک بی ارتباط با رسوایی های اخیر فیس بوک نیست و نشان می دهد که کارمندان این شرکت تا چه حد نسبت به آینده کاری خود نگران هستند. به خصوص این که سهام فیس بوک نیز از ماه ژوئیه تا کنون 40 درصد کاهش پیدا کرده است.

این نوع رفتار در اکثر شرکت ها عادی است. اما با توجه به وضعیت سابق فیس بوک این شرایط نگران کننده به نظر می رسد. تا مدتی پیش سیلیکون ولی به عنوان شرکتی در نظر گرفته می شد که هیچ فردی از آن خارج نمی شد. اما اکنون به نظر می رسد سیلیکون ولی تبدیل به شرکتی شده که بسیاری از افراد به راحتی ترکش می کنند.

این تغییر می تواند یک هشدار اولیه برای مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک باشد تا روی حفظ کارمندان خود تمرکز بالاتری داشته باشد. فیس بوک یکی از بهترین شرکت های فناوری بود که کارمندانش از رقم 5، 4،3 درصد از این شرکت رضایت داشتند اما این رتبه در طول سال گذشته میلادی به شکل قابل ملاحظه ای سقوط کرده است.

اما این ماجرا چندان بی سابقه نیست. جالب است بداندی که در سال 2010 ، موج گسترده ای از کارکنان گوگل، این شرکت را به امید کار در مایکروسافت و فیس بوک ترک کردنند و برخی کارمندان مایکروسافت نیز اوایل سال 2000 به خاطر کار در فیسبوک با همکارانشان خداحافظی کردند.

چندین کارمند سابق فیس بوک در گفتگو با سی ان بی سی علت بی میلی کارکنان به حضور در فیس بوک را موج رسوایی ها و  کاهش قیمت سهام  دانستند. یکی از پرسنل سابق فیس بوک نیز می گوید ماجرای تمایل به ترک فیس بوک را حداقل از 30 کارمند شنیده است. چرا که اغلب آنان ضمن تماس با وی جویای شغل جدید بودند.

یکی از مدیران پیشین فیس بوک می گوید افت فرهنگ سازمانی و ایجاد فضای بدبینی یکی از دلایل ترک شغل کارمندان محسوب می شود. این در حالیست که تا پیش از این فیس بوک محلی برای تبادل افکار و صمیمیت بین کارمندان محسوب می شد./ انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.