انتشار ویدئوی از جشن عروسی فرزند عبدالله بن عبدالعزیز ششمین پادشاه عربستان در فضای مجازی توجه کاربران را به خود جلب کرد

به تازگی ویدئویی از جشن عروسی شاهزاده عبدالله بن فیصل بن عبدالله در فضای مجازی دست به دست می‌شود که توجه همگان را به خود جلب کرده است. همانطور که در این فیلم مشاهده می‌شود شماری از مسئولان سطح اول آل سعود و در راس آنان شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر سلمان بن عبدالعزیز شاه کنونی عربستان، شاهزاده محمد بن نایف ولی عهد پیشین و شاهزاده متعب بن عبدالله فرمانده پیشین گارد ملی عربستان حضور دارند.

بخش هایی از این ویدئو حضور بن نایف در عروسی و گرد آمدن شماری از میهمانان پیرامون وی و همچنین رقص محلی دو شاهزاده احمد و متعب را به تصویر می کشد که  از جمله ویدئوهای کمیابی است که طی چندین ماه پیشین، سه شاهزاده را در یک قاب در یک مراسم نشان می دهد.

در این مراسم بیشتر فرزندان ملک عبدالله حضور داشتند و شاهزادگان با احمد بن عبدالعزیز عکس یادگاری گرفتند. این در حالی است که محمد بن نایف از اواخر سپتامبر گذشته حضور پررنگی نداشته است اما در مناسبات خانوادگی حضور می‌یابد تا اینگونه نشان دهد که گزارش‌ها درخصوص حصر خانگی‌اش صحت ندارد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان اواسط ۲۰۱۷ محمد بن نایف را از پست‌هایش به عنوان ولیعهد و وزیر کشور برکنار کرد و پسر خود محمد بن سلمان را به جای وی به سمت ولیعهدی منصوب کرد.

بعد از ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول در ابتدای ماه اکتبر و انتشار جزئیات ترور وحشتناکی که به دستور بن سلمان انجام گرفته درخواست‌ها برای کنار گذاشتن او از صحنه قدرت بیشتر شده به خصوص با اظهارات احمد بن عبدالعزیز که گفته بود آل سعود مسؤول اقدامات ملک سلمان و پسرش نیستند.

اکثر کسانی که در این جشن حضور دارند دشمنان محمد بن سلمان بودند و نزدیکان به خاندان سلطنتی گفتند، این مراسم بیشتر شبیه مراسم بیعت با شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برای جانشینی برادرش بود.

از هفته‌ها پیش اخباری درباره احتمال نقش احمد بن عبدالعزیز در مرحله آینده یا به عنوان ولیعهد یا انتصابش به عنوان پادشاه کشور در صورت محکومیت رسمی بن سلمان در پرونده ترور خاشقجی منتشر شده است. احمد هفته‌ها پیش بعد از اینکه در تبعید خودخواسته در لندن بود با تضمین‌های آمریکا و انگلیس به ریاض بازگشت.

کاربران توییتر درحال دست به دست کردن بخشی از ویدئوی جشن عروسی فرزند عبدالله بن عبدالعزیز ششمین پادشاه عربستان هستند که در ادامه بخشی از این ویدئو را مشاهده می‌کنید

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.