کنترل بهینه آب با دوش هوشمند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 430213

دوش هوشمند Livin Shower تنها با فشار یک دگمه آب را گرم کرده و به محض دور شدن کاربر از زیر دوش به طور اتوماتیک آب را قطع می کند.

بسیاری از افراد در هنگام دوش گرفتن، آب بسیاری را هدر داده و از ترس گرم و سرد شدن ناگهانی آب در هنگام قطع موقت، از ابتدا تا انتهای ورود به حمام آب را باز می کنند. اغلب این افراد از مصرف ناصحیح آب در حمام، آگاه بوده و در بیشتر مواقع نیز تصمیم به مصرف صحیح و بهینه آب در حمام می گیرند. تصمیمی که در اغلب موارد به مرحله اجرا نمی رسد.

برای حل این مشکل دستگاهی متشکل از یک سری و یک دگمه کنترل از راه دور طراحی و ساخته شده است که با قرارگیری بر سری دوش، آن را هوشمند می کند. این محصول فناورانه مناسب ترین محصول برای صرفه جویی بهینه آب بشمار رفته و کاربران می توانند با خرید و نصب آسان و راحت ان بر دوش حمام، به طور متوسط 180 تا  302 دلار در سال صرفه جویی کنند.

با فشار دگمه کنترل از راه دور، آب حمام به طور موقت قطع شده و تنها با فشاری دیگر بدون ایجاد هیچ گونه تغییری در دمای آب، دوش فعال می شود. این سیستم به دلیل وجود حسگرهای حساس دمای آب را با توجه به دمای حاضر در داخل حمام تنظیم کرده و به محض رسیدن به دمای مطلوب به طور اتوماتیک خاموش می شود.

 

دگمه کنترل در عین حال زمان را همانند یک ساعت به کاربر نشان داده و دمای آب را نیز از طریق ارسالی یک پیام به تلفن همراه نشان می دهد.

این سیستم هوشمند داده ها و اطلاعات مصرف آب، میزان زمان دوش گرفتن، الگوهای دما و داد های تاریخی در دوره های زمانی متعدد را ذخیره کرده و از طریق یک اپلیکیشن به کاربر ارسال می کند.

در حال حاضر این سیستم هوشمند در سایت ایندی گوگو با قیمتی برابر 99 دلار پیش فروش می شود. پیش بینی شده است دوش هوشمند Livin Shower تا ماه اوریل سال 2019 میلادی به بازارهای جهانی عرضه شود.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.