میشل اوباما: هرگز ترامپ را نمی‌بخشم!

بین الملل /
شناسه خبر: 424304

میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در بخشی از کتاب جدیدش به شدت از دونالد ترامپ انتقاد کرده و گفته است هرگز او را به دلیل تهمت‌هایی که به همسرش درباره محل تولد او زده است، نمی‌بخشد؛ زیرا اظهارات او امنیت خانواده‌اش را به خطر انداخته است.

همسر باراک اوباما در کتاب جدیدش ضمن انتقاد از دونالد ترامپ نوشته است که او را به دلیل تهمت‌هایی که به همسرش زده است، نمی‌بخشد.
میشل اوباما در این کتاب نوشته است: کل تئوری مربوط به محل تولد باراک اوباما دیوانگی و آزاردهنده بود. اما خطرناک هم بود. اگر یک نفر با یک ذهن خراب اسلحه‌ای را پر می کرد و به واشنگتن می آمد چه؟ اگر همین شخص به دنبال دختران ما می رفت چه؟ دونالد ترامپ با آن اظهارات غیرمسئولانه‌اش امنیت خانواده من را به خطر انداخته است و به همین دلیل من هرگز او را نمی بخشم.

ترامپ میشل اوباما را مسخره کرد

این درحالی است که دونالد ترامپ هم این اظهارات میشل اوباما را به سخره گرفت و به جای آن به انتقاد از باراک اوباما پرداخت. وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اظهارات میشل اوباما گفت: اوه میشل اوباما این حرف را زده؟ من ندیدم. من فکر می کنم که او یک کتاب نوشته است. او پول زیادی هم از نوشتن کتاب به جیب زده است. خب من هم او (باراک اوباما) را به دلیل کاری که با ارتش کشور کرد و بودجه لازم را برای آن تأمین نکرد، نمی بخشم. همه چیز قدیمی و از کار افتاده بود و من آمدم و آنها را تعمیر کردم و من پولهای زیادی را هم صرف کردم.

ترامپ در ادامه گفت: بنابراین من هم هرگز او را به خاطر کاری که با ارتش کشور کرد، نمی بخشم. من هم او را به دلیل خیلی کارهای دیگری که کرد نمی بخشم. کارهایی که در آینده درباره شان به شما خواهم گفت. اما حالا که حرف از امنیت شد، باید بگویم کاری که او با ارتش آمریکا کرد این کشور را برای شما بسیار ناامن کرد.

اخبار مربوط به این مسئله که باراک اوباما در خاک آمریکا متولد نشده و در نتیجه برای ریاست جمهوری آمریکا مناسب نیست، نخستین بار در سال 2008 مطرح شد. پس از آن، دونالد ترامپ در سال 2011 این مسئله را در مصاحبه‌های تلویزیونی مطرح کرد. ترامپ پس از آن هم در مصاحبه با ان بی سی اعلام کرد که چرا اوباما مدرک تولد خودش را نشان نمی دهد. وی همچنین در حساب توییتر خود هم مسئله محل تولد باراک اوباما را مطرح کرد.

کتاب جدید 426 صفحه‌ای میشل اوباما قرار است روز سه شنبه منتشر شود. وی در این کتاب به مسائل مختلفی از جمله طبقات اجتماعی، موضوع نژاد، نحوه آشنایی‌اش با باراک اوباما و سپس زندگی‌شان در قالب سیاست پرداخته است.  / باشگاه خبرنگاران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.