قاسم میرزایی نیکو:

نبود اعتبارات برای رفع بافت‌های فرسوده به معضل فرونشست زمین پایتخت دامن زد

اجتماعی /
شناسه خبر: 424229

قاسم میرزایی نیکو، عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بی‌توجهی به بازنگری در کانال‌های ایجاد شده آب و گاز و قوانین مهندسی ساخت‌وساز را از علل فرونشست زمین در پایتخت دانست.

اخبار اجتماعی ایران/ قاسم میرزایی نیکو در مورد فرونشست زمین در برخی نقاط شهر به عنوان معضل کنونی تهران یاد کرد و گفت: چندین سال است که لایه‌‌های زیرین زمین و کانال‌های آب و گاز که در پایتخت ایجاد شده، مورد بازنگری قرار نگرفته است، و این در حالی است که این کانال‌های ایجاد شده در زیر زمین باید مورد بررسی قرار بگیرد که  تحقق آن نیز در گروی تامین اعتبارات لازم برای این بخش است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دیگر علل فرونشست زمین در تهران، ادامه داد: البته سال هاست که دستورالعمل‌های ساخت و ساز در تهران  نیز مورد بازنگری قرار نگرفته و قوانین مهندسی روی ساخت و ساز برج‌ها و ساختمان‌های متعددی که در این شهر ایجاد شده، اعمال نشده و این موضوع باعث فشار بر لایه‌های زمین شده است.

نبود اعتبارات برای رفع بافت‌های فرسوده به معضل فرونشست زمین پایتخت دامن زد

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: البته وجود بافت‌های فرسوده نیز از دلایل مهم فرونشست زمین در تهران بوده و طبیعی است که این بافت‌ها با یک تغییرات سطحی زمین هم دچار مشکل شوند، ضمن اینکه در بودجه 97 و قانون برنامه ششم توسعه برای آن ردیفی اختصاص داده شد، اما مورد توجه قرار نگرفت.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شهردار جدید تهران باید در مورد ترمیم بافت‌های فرسوده این شهر نیز برنامه داشته و نگاه  ویژه‌ای به این بخش داشته باشد و با یک برنامه‌ریزی دقیق و با ایجاد اتاق فکر به منظور بهره‌مندی از نظر متخصصان برای رفع این معضل چاره‌اندیشی کند./ خانه ملت

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.