امنیت داده های کاربران در دستان دموکرات ها

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 424204

برخی از پیشبینی ها حکایت از آن دارند که پس از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده، شانس کاربران برای دریافت یک قانون حفظ حریم خصوصی قوی تر افزایش پیدا می کند.

بسیاری از کاربران حوزه تکنولوژی معتقدند که کنترل دموکرات ها در مجلس نمایندگان به این معنی است که قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان می تواند در دستور کار مجلس طی سال 2019 قرار گیرد.

درواقع دنبال کنندگان این فرضیه معتقدند افزایش کنترل دموکرات ها در مجلس نمایندگان به این معنی است که یک فرصت بهتر برای اهالی دنیای تکنولوژی وجود دارد و کنگره می تواند یک قانون حفظ حریم خصوصی داده جدید تر را ارائه دهد.

رهبران کمیته اغلب دستورالعملهایی را برای جلسات تکنولوژی تنظیم می کنند، انتخاب موضوعات مورد نظر بسیار مهم است. این به این معنی است که رهبران تکنولوژی مانند مارک زاکربرگ باید به کنگره پاسخگو باشند. یکی از نمایندگان دموکران در این خصوص اعلام کرده که امنیت داده های کاربران در دستور کار دموکرات ها قرار دارد و این به این معنی است که شما می توانید جلسات بیشتری درباره رهبران تکنولوژی در مورد موضوعات مهم را شاهد باشید.

اما سناتور پالونه تنها عضو کنگره نیست که برای پیشبرد قوانین حریم خصوصی داده ها تلاش می کند. در اول نوامبر، سناتور رون ویدن، نماینده  دموکرات از اورگان، پیش نویس قانون حفظ حریم خصوصی داده های پیشنهادی را منتشر کرد. طرح پیشنهادی مجازاتی تا 20 سال زندان را برای مدیران اجرایی که حفظ اطلاعات را نادیده می گیرند پیشنهاد داد.

نماینده سوزان دلبن، دیگر نماینده دموکرات از واشنگتن، نیز قوانین حفظ حریم خصوصی خود را در ماه سپتامبر معرفی کرد.حتی جمهوریخواهان میانه نیز به این برنامه ها تمایل دارند و سناتور مارشا بلکبرن، نماینده جمهوریخواه از تنسی، در سال 2017، هنگامی که هنوز عضو مجلس بود، یک لایحه قانونی را در این خصوص معرفی کرد.

به نظر می رسد طی یک سال اخیر، درخواست نمایندگان برای تنظیم  یک لایحه حفظ حریم خصوصی داده ها به آرامی افزایش یافته است. ناگفته پیداست که ماجرای رسوایی کمبریج آنالیتیکا نیز در این خصوص بی تاثیر نیست.

این در حالیست مه سیلیکون ولی به طور معمول نسبت به رعایت مقررات مقاوم است. گرچه بین مدیران سیلیکون ولی نیز اختلاف نظرهایی وجود دارد. مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک، در یک سخنرانی در ماه اکتبر خواستار یک قانون حفظ حریم خصوصی داده های ایالات متحده شد، در حالی که گوگل اعلام کرد به اندازه کافی  یک چارچوب حفظ حریم خصوصی داده منظم دارد.

جی کلین، رهبر حفظ حریم خصوصی شرکت کوپرز می گوید: "شما بعضی از مدیران ارشد و مهم سیلیکون ولی را می بینید که مدعی هستند قوانین مربوط به قانون حفظ حریم خصوصی فدرال را رعایت کرده اند . اگرچه شاخص های حفظ حریم خصوصی کاربران طی سه ماه اخیر بین یک تا 3 برابر شده اما این مقیاس باید به امتیاز 30 برسد."

جالب است بدانید برخی ایالات ها به طور مشخص قوانینی سختگیرانه دارند. اما موضوع اینجاست که در بخش فدرال نواقصی جدی وجود دارد. حتی اگر مجلس بتواند قانون پیشنهادی را تصویب کند، این لایحه باید از مجلس سنا و کاخ سفید عبور کند. انتظار می رود جزئیات هر گونه قانون حفظ حریم خصوصی داده ها به شدت از سوی مجلس سنا کنترل شود.

در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده وعده داد که با دموکرات ها کار خواهد کرد تا شرکت هایی مانند فیس بوک و توییتر را تنظیم کند، هرچند او خود دموکرات ها را به سانسور شبکه های اجتماعی متهم می کند./ انتخاب

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.