ion

نقاب قدرت ترامپ

بین الملل /
شناسه خبر: 424157

یک روز پس از انتخابات میان‌دوره‌ای امریکا، رئیس جمهوری ترامپ در کاخ سفید کنفرانسی خبری برگزار کرد. با وجود پیروزی دموکرات‌ها در تصاحب کرسی‌های مجلس نمایندگان، لحن ریاست‌جمهوری ایالات متحده امریکا همچنان پیکارجویانه و تهاجمی بود و بارها طی سخنانش به پیروزی جمهوری‌خواهان در سنا و مجلس نمایندگان اشاره کرد.

 
 
 
 
 او در این جلسه 90 دقیقه‌ای بارها علیه دموکرات‌ها ادعاهایی مطرح و با دستپاچگی در مدح خود سخنرانی کرد. او هر چه بیشتر تلاش می‌کند قدرتمندتر جلوه کند و لحن صدایش مقتدرانه‌تر به نظر برسد، بر همه آشکارتر می‌شود که او تحقیر شده و ضعیف است. تلاش او برای بلوف زدن قابل توجه است.
ترامپ در جریان نمایش تک نفره‌اش در کاخ سفید، تلاش کرد نشان بدهد او و حزبش همچنان قدرتمند هستند و می‌تواند مهم‌ترین تصمیم‌های کشور را بدون هیچ مانعی بگیرد و اجرایی کند. او برای این نمایش دلیل هم داشت، پس از افشاگری واترگیت نتیجه این انتخابات مهلک‌ترین ضربه انتخاباتی به بدنه حزب جمهوری‌خواه است و قدرت‌نمایی برای آنها درمانی اورژانسی محسوب می‌شود. رسانه‌ها نباید این کنفرانس را بیش از اندازه جدی بگیرند، ترامپ همین است. 
هر گاه که ضربه سختی خورده تمام تلاشش را به کار گرفته تا اذهان را از آن پرت کند و وانمود کند همه‌چیز «عالی» است. اگر یک بار دیگر زمان به عقب برگردد، من باز هم دوست دارم ترامپ چنین کنفرانسی را برگزار کند و با انگشت تهدید خطاب به خبرنگار سی‌ان‌ان سخن بگوید، زیرا این کنفرانس بار دیگر به ما یک چیز را نشان داد: این مرد مناسب جایگاهی نیست که در آن قرار گرفته است.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.