مردم عادی، آماج تحریم ها

فرهنگی /
شناسه خبر: 424147

کمپین«تحریم من را هدف قرار می‌دهد» حرکت بسیار خوبی است که به پیشنهاد خانم رخشان بنی اعتماد شکل گرفت. به این پیشنهاد پیوستم چرا که معتقدم، آسیب مسائل سیاسی و سیاست بازی تنها متوجه مردم است. مردم ما کار چندانی به حرف‌هایی که رد و بدل می‌شود، ندارند؛ مردم این روزها با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند و به‌طور صریح خواسته‌های خودشان را دارند!

با تحریم‌های امریکا، این تنها ملت ایران هستند که از جهت تأمین کالاهای اساسی همچون دارو و غذا با مشکلاتی جدی روبه‌رو می‌شوند! امریکایی‌ها می‌گویند، هدف تحریم‌های آنان مردم نیست! باید از آنان پرسید، اگر خواهان بروز آسیبی به ملت ما نیستند پس چطور نظام بانکی‌مان را تحریم کرده اند! می‌گویند هدف آنان دارو و غذا نیست، به گمانم این ادعا تنها به شعار می‌ماند وگرنه مگر بدون مبادلات بانکی و پولی می‌توان دست به خرید این مایحتاج ضروری زد؟ 
بخش قابل توجهی از محصولات غذایی مورد استفاده کارخانه‌های محصولات غذایی وارداتی است و شکی نیست که با این تحریم‌ها گردانندگان آنها با مسائل و موانعی جدی روبه‌رو خواهند شد، وقتی کارخانه‌های مواد غذایی یکی پشت سر دیگری تعطیل شوند مردم مواد غذایی مورد نیازشان را چطور تهیه کنند؟ یا همین بحث دارو، نخستین آسیب این تحریم‌ها متوجه بیماران خاص می‌شود که تهیه داروهای مورد نیاز آنها با مشکل روبه‌رو می‌شود. آقای ترامپ می‌گوید، تحریم‌ها هوشمند است و مبادلات دارویی، پزشکی و غذایی را شامل نمی‌شود! مگر می‌شود بدون پول، این کالاهای اساسی را که جان مردم به آنها وابسته است، تهیه کرد! وقتی کارخانه‌ها از کار بیفتند، وقتی دارویی درکار نباشد، این آدم‌ها هستند که آسیب می‌بینند. این کمپین راه افتاد و ما نیز به آن پیوستیم تا مردم کشورهای دیگر را از شرایطی که پیش روی مردم‌مان قرار گرفته است، با خبر کنیم. می‌خواهیم به جهانیان بگوییم که نوک پیکان این تحریم‌ها برخلاف ادعای وضع‌کنندگان آنها به طور مشخص متوجه مردمی است که خواسته‌شان زندگی بدون بازی‌ها و اختلافات سیاسی است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.