پشتیبانی دوباره اپل از توافقنامه پاریس

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 423801

شرکت اپل قصد دارد بار دیگر بر توافقنامه اقلیمی پاریس تاکید کند. این توافقنامه با هدف کنترل تغییرات اقلیمی انجام می شود و اپل قصد دارد با تمام قوا از بندهای مختلف این توافق حمایت کند.

اپل تعهد خود را نسبت به توافقنامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی از طریق یک مقام ارشد شرکت که به نشست اینترنتی در لیسبون پرتغال دعوت شده بود اعلام کرد. این نماینده گفت شرکت سازنده آیفون می تواند تمامی سیستم های خود راکاملا منطبق با محیط زیست توسعه دهد.

او گفت: "سلامت آب و هوا یک موضوع جهانی است و پاکیزگی هوا متعلق به هیچ حزب و گروه و دسته ای نیست. ما برای آینده کودکانمان نیاز به این  تغییرات داریم و دولت ها نیز باید در این حوزه متحد شوند. ما در اپل متعهد خواهیم بود که از توافقنامه اقلیمی پاریس حمایت کنیم."

این بیانات خانم لیزا جکسون؛ سخنگوی اپل در شرایطی مطرح می شود که رئیس جمهور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ در سال 2017، توافقنامه  پاریس را که برای کاهش انتشار کربن طراحی شده بود و از سوی 200 کشور امضا شده بود لغو کرد.

اگر چه جکسون در سخنان خود اشاره ای مستقیم به رفتارهای ترامپ نکرد اما از این فرصت استفاده کرد و گفت که مبارزه با تغییرات آب و هوایی برای کسب و کارهای بزرگ بد نیست.

جکسون گفت: "بین یک سیاره سالم و یک خط پایدار تولید سالم هیچ درگیری خاصی وجود ندارد. این انتخاب غلط است و هر یک از ما باید  به این موضوع معتقد باشد."

جکسون با اشاره به استفاده 100 درصدی اپل از انرژی پاک در تمام امکاناتش و البته اشاره به استفاده از تکنیک های آلومینیوم بازیافتی برای ساخت جدیدترین مک بوک خود،  اعلام کرد که تمام توان خود را برای حفاظت از محیط زیست به کار بسته است./ انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.