115 حساب های کاربری مشکوک در فیس بوک مسدود شد

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 423780

مدیران بخش امنیتی فیس بوک می گویند لازم است برای تامین امنیت این شبکه اجتماعی و کنترل رفتارهای غیرمسئولانه حساب های غیرقانونی را مسدود کنند.

این مسئولان معتقدند که ممکن است حساب های مذکور با «نهادهای خارجی» ارتباط داشته باشند.

بر همین اساس نیز فیس بوک اعلام کرد بیش از 100 اکانت را در پلتفرم های اینستاگرام و فیس بوک مسدود کرده است. این حساب ها مشکوک به "رفتارهای هماهنگ" برای جهت دهی به انتخابات میان دوره ای ایالات متحده هستند.

ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست امنیت فیس بوک پس از مسدود کردن این حسابها گفت :"ما حدس می زدیم که ممکن است این حساب ها به نهادهای خارجی ارتباط داشته باشد."

گلیچر در یک پست فیس بوکی نوشت: "با توجه به این که فرصت کمی تا انتخابات میان دوره ای باقی مانده خواستیم نشان دهیم که تمامی اقدامات امنیتی لازم را برای کنترل شرایط امنیتی انجام داده ایم."

فیس بوک که بیش از 2 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، از مدتی پیش تحت فشار قانونگذاران قرار گرفته تا از یکپارچگی انتخابات محافظت کند. در سال 2017، این  شرکت تکنولوژیک اعلام کرد شواهدی یافته مبنی بر اینکه روس ها از شبکه اجتماعی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری استفاده می کنند.

تحقیقات فیس بوک نشان می دهد حدود 30 اکانت فیس بوک و 85 حساب اینستاگرام مرتبط به رفتار مشکوک شناسایی شده است. فیس بوک گفت که تقریبا تمام صفحه های مذکور به زبان فرانسه یا روسی بودند، در حالی که صفحات مشکوک اینستاگرام بیشتر به زبان انگلیسی نوشته شده بود./ انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.