مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران:

2 شرکت واردات تلفن همراه 146 میلیارد ریال جریمه شدند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 423586

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: دو شرکت وارد کننده تلفن همراه، 146 میلیارد ریال به اتهام گرانفروشی 60 هزار و 688 دستگاه انواع دستگاه تلفن همراه محکوم شدند.

محمدعلی اسفنانی با اعلام قطعی بودن احکام صادر شده افزود: گزارش تخلف دو شرکت وارد کننده تلفن همراه از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران، اوایل مرداد امسال به اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال شده بود که منجر به صدور حکم شد.

اسفنانی گفت: این دو شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه، کالاهای خود را با ارز 4200 تومانی وارد کرده بودند و در عرضه آن مرتکب گرانفروشی به مبلغ بیش از 73 میلیارد ریال شدند. شعبه رسیدگی کننده پس از احراز تخلف، مرتکبان را در مجموع به پرداخت مبلغ 146 میلیارد و 64 میلیون و 391 هزار و 298 ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و به ممهور کردن پروانه واحد به مهر تخلف اول محکوم کرد.

وی درباره دیگر پرونده های مربوط به  تلفن همراه  نیز گفت: از 26 پرونده ارجاع شده به شعبه 56 بدوی تخصصی تعزیرات حکومتی تهران، برای 20 پرونده که گزارش آنها تکمیل و تحقیقات آن کامل شد، رأی صادر شده است و پنج پرونده به علت نقص و ضرورت تحقیق بیشتر در حال بررسی و در جریان رسیدگی است و به زودی تصمیم گیری خواهد شد.

/ایرنا

 

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.