کودک بدسرپرست تنهاتر است

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 423577

فوت پدر و مادر، ازدواج مجدد والدین، فقر، بیماری‌های لاعلاج والدین، اعتیاد و... از جمله عوامل ایجاد کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست محسوب می‌شود و تأثیرات قابل ملاحظه تربیتی، روانشناختی، حمایتی و... را برجا می‌گذارد. کم توجهی به این کودکان باعث شد از مدتی قبل کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی پویشی را با عنوان # بدسرپرست- تنهاتر- است راه‌اندازی کنند.

در ماه‌های اخیر کاربران از طریق این پویش مردمی به انجام فعالیت‌های جمعی برای حمایت هرچه بیشتر از کودکان بدسرپرست تشویق کردند و با به اشتراک گذاشتن عکس، فیلم، متن و... سعی کردند دین خود را به این کودکان ادا کنند.
اقبال جمعی کاربران ایرانی از هشتگ # بدسرپرست- تنهاتر- است باعث شد این جریان مورد توجه انجمن‌ها و نهادهای مختلف قرار گیرد. هم‌اکنون جمع وسیعی از کاربران تصمیم گرفته‌اند در راستای افزایش توجه هرچه بیشتر به این پویش، به مناسبت سالگرد زلزله کرمانشاه از عکاسان سراسر کشور دعوت کنند در فاصله سالروز زلزله کرمانشاه تا روز جهانی منع خشونت علیه کودکان که تاریخ آن به 21 تا 28 آبان مربوط می‌شود نمایشگاه و مسابقه عکاسی سراسری در ایران برگزار کنند.
این نمایشگاه و مسابقه عکاسی که از طریق پویش # بدسرپرست- تنهاتر- است برگزار می‌شود از تمامی کاربرانی که به نوعی به این حرفه علاقه‌مند هستند دعوت کرده است برای شرکت در اتفاق مذکور از طریق همین پویش همکاری خود را اعلام کنند و دین خود را به کودکانی که در زلزله کرمانشاه والدین خود را از دست دادند، ادا کنند.
بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته قرار است تمامی عواید حاصل از این پویش مردمی و نمایشگاه عکاسی مربوط به آن برای ساخت یک مدرسه در روستای شنقال خالدی در منطقه سرپل ذهاب صرف شود. این رویداد توجه بازیگران و ورزشکاران را هم به خود جلب کرده است و در این میان قرار است برخی از آنها به‌عنوان دبیر اجرایی و داور در مسابقه عکاسی حضور داشته باشند.
لازم به ذکر است کاربران ایرانی همچنین به‌دنبال نزدیک شدن به روز جهانی منع خشونت علیه کودکان، با هشتگ # بدسرپرست- تنهاتر- است سعی می‌کنند مردم را با انواع مختلف خشونت‌های اجتماعی آشنا کنند و جلوی گسترش آنها را بگیرند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.