بهبود عملکرد هوش مصنوعی در فیس بوک

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 423505

فیس بوک قصد دارد هوش مصنوعی پلتفرم های پیام رسان خود را به صورت "منبع باز" بهبود بخشد. این کار از یک سو با هدف افزایش امنیت و از سوی دیگر برای بهبود سطح کاربری این برنامه به ویژه در مشاغل و کسب و کارها انجام می شود.

برنامه جدید فیس بوک به کاربران اجازه می دهد آزادانه دانلود کرده و به استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای بهبود کلیدی در ویژگی های ویدئویی و اطلاع رسانی شبکه های اجتماعی  بپردازند. این ویژگی ها در پیام رسان فیس بوک حائز اهمیت بیشتری است.

فیس بوک از این مجموعه ابزارهای داخلی استفاده می کند تا اقدام به  بهینه سازی چگونگی نمایش فیلم های 360 درجه در شبکه اجتماعی خود کند و البته روش های یادگیری سیستماتیک را بهبود بخشد. این سیستم هوشمند به عواملی مانند پهنای باند موجود و میزان استفاده از ویدیو توجه دارد. افزون بر این ها، بر اساس پست وبلاگی فیسبوک این ابزارها برای بهبود آنچه که محتوا را به کاربران از طریق اعلان ها ارسال می کند، مورد استفاده قرار می گیرد.

 نرم افزار جدید فیس بوک بر بر یادگیری تقویت شده متمرکز است، که در آن نرم افزار خود را بر اساس تجربه ارتقاء می دهد. این ارتقاء به مرور کمک می کند تا شاهد به حداکثر رساندن پاداش ها یا به حداقل رساندن برخی از ضررها باشیم.

 

یادگیری تقویت شده تا کنون بارها با کمک ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در بازی های مشهور و استراتژیکی مثل پوکمون گو مورد استفاده قرار گرفته است. این سیستم حتی در بازی های کامپیوتری چند نفره و پیچیده ای مانند Dota2 استفاده شده است.

اما این سیستم به ندرت توسط کسب و کارها مورد استفاده  قرار گرفته و اساسا در دنیای واقعی جایگاه خاصی نداشته است. بر همین اساس نیز می توان هوش مصنوعی جدید فیس بوک را نوعی راهکار مبتنی بر آزمون و خطا دانست.مدیر بخش سیستم های یادگیرنده در فیس بوک در این خصوص می گوید:"ما متعهد به باز کردن منابع هستیم، بنابراین تصمیم ما برای به اشتراک گذاشتن این سیستم کاملا طبیعی بود."

این برنامه شامل چندین ویژگی است که آن را امن تر از استفاده از یادگیری تقویت شده در مشکلات دنیای واقعی می کند. به عنوان مثال، این نرم افزار به برنامه نویسان کمک می کند تا هدف درست و پاداش برای ارسال الگوریتم انتخاب کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.