آمریکا باز هم حزب‌الله لبنان و حماس را تحریم می‌کند

بین الملل /
شناسه خبر: 417519

مجلس سنای آمریکا در ادامه سیاست‌های خود علیه جبهه مقاومت، روز جمعه دو طرح را که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه حزب‌ الله لبنان و افراد و نهادهای خارجی وابسته یا حامی آن و همچنین جنبش حماس است، به تصویب رساند.

این طرح که از حمایت هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در مجلس سنای آمریکا برخوردار بود، خواستار انجام برخی اصلاحات در نسخه سال ۲۰۱۵ با هدف گسترش تحریم‌ها علیه حزب‌الله لبنان است. 
گفتنی است این قانون دوحزبی که توسط سناتور تد کروز جمهوریخواه و سناتور جو دانلی دموکرات به همراه اصلاحیه پیشنهادی از سوی سناتور باب کورکر تنظیم شده است، دستور وضع تحریمها علیه اعضای حماس و حزب الله لبنان و سایر آژانسهای وابسته به دولتهای خارجی- که از این گروهها حمایت می کنند- را صادر می کند. این قانون پس از تصویب سنا برای امضای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید ارسال شد.
آیپک با صدور بیانیه ای ضمن قدردانی از سنا مدعی شد که حماس و حزب الله لبنان با قرار دادن زیرساختهای تروریستی خود در میان جمعیت غیرنظامی قوانین بین المللی را به طور فاحشی نقض کرده اند.

تحریم نماینده حزب الله لبنان در ایران

وزارت خزانه داری آمریکا پیشتر روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت نیز، عبدالله صفی الدین، نماینده حزب الله لبنان در ایران، و محمد ابراهیم بازی، تامین کننده مالی حزب الله لبنان دو عضو حزب الله لبنان و پنج نهاد و موسسه مرتبط با این گروه را مورد تحریم قرار داده بود.
طی سالیان اخیر توسل به ابزار تحریم به شکل ویژه تر از گذاشته به اخرین ابزار مورد توسل آمریکا در عرصه بین المللی تبدیل شده است و آمریکا در واقع با اعمال تحریم و تشدید آن بر یک دولت یا حزب و گروه آخرین شانس خود در منزوی کردن و نابودی کشور یا گروه مورد نظر را درحالی که خود بیش ازهمگان بر ناکارامدی ان اعتقاد دارد امتحان میکند.
تحریمهای غیرموثر با سابقه چندین دهه علیه کوبا،کره شمالی ،ایران و...نمونه های زنده این ابزار زنگار گرفته است و جالب انکه هر بار با حرارتتر از پیش تحریمهای آمریکا تجدید میشوند یا شدت میابند و البته حاصل آن فقط و فقط محکم ترشدن اراده ملت و گروه تحریم شده بر اهداف و آرمانهایشان است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.