افزایش فشارهای اسرائیل بر مردم غزه

بین الملل /
شناسه خبر: 417502

اسرائیل همزمان با افزایش فشارها بر مردم غزه با ممنوعیت ورود سوخت به این نقطه، در واکنش به بیست‌ونهمین تظاهرات بازگشت که روز جمعه تحت عنوان جمعه "انتفاضه قدس" برگزار شد، هفت فلسطینی را به شهادت رساند و بیش از ۲۵۰ تن را زخمی کرد. ۴۵ کودک در میان زخمی شدگان دیده می‌شوند.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و شماری دیگر از رهبران این جنبش و دیگر گروه‌های فلسطینی نیز همراه با فلسطینیان ساکن غزه در تظاهرات بازگشت این هفته شرکت کردند.
طبق اعلام شاهدان نظامیان رژیم صهیونیستی یک جوان فلسطینی را از نزدیک و با شلیک مستقلیم گلوله در شرق بریج به شهادت رساندند.
وزارت بهداشت فلسطین افزود: اسرائیل قصد داشته جنایت جدیدی را رقم بزند.
هیات عالی برگزاری راهپیمایی بازگشت اعلام کرده که راهپیمایی ها تا تحقق تمامی اهداف مورد نظر همچون لغو محاصره غزه ادامه خواهد یافت.

جلوگیری از ورود سوخت قطر به غزه

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از ورود سوخت قطر به نوارغزه به بهانه ادامه راهپیمایی های بازگشت ممانعت کرد.
صهیونیستها با این تصمیم، قصد دارند فشارها بر فلسطینیان ساکن نوارغزه را تشدید کرده و آنها را وادار به ایستادن در برابر گروه های مقاومت کنند.
این در حالی است که طی روزهای اخیر در پی ورود سوخت به غزه، فعالیت نیروگاه تولید برق غزه ازسرگرفته شده بود و ساعات برقراری جریان برق در این منطقه به ۸ ساعت در روز افزایش یافته بود.
گفتنی است که شهرک نشینان صهیونیست در گذرگاه جنوب نابلس، با یورش به خودروی یکی از شهروندان فلسطینی اهل سلفیت، این شهروند را به شهادت رساندند.
راهپیمایی های بزرگ بازگشت از 30 مارس (10 فروردین) آغاز و در جریان آن تاکنون 202 نفر شهید و بیش از 22 هزار نفر زخمی شده اند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.