وزیر بهداشت: ما برای جهان صلح و سازش خواهانیم

اجتماعی /
شناسه خبر: 417488

سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران در طول هشت سال دفاع مقدس در اورژانس طب، تکنیک‌های جراحی و درمان تجربیات زیادی به دست آورده است و آماده انتقال این تجربیات به کشورهای دیگر هستیم.

اخبار اجتماعی ایران/ سید حسن قاضی زاده هاشمی در چهارمین کنگره آسیا پاسفیک گفت: اینکه یک کمیته‌ای بتواند ۱۰۰ سال از عمر خود را بگذراند و ۱۱۷ عضو فعال دارد، نشان از اهمیت سلامت و خدمت رسانی به مصدومان جنگ است.

وی ادامه داد: در حالی که زیاده‌خواهی برخی صاحبان قدرت اقتصادی سبب ساز جنگ بین دولت‌ها می‌شود و انسان‌های زیادی به بهانه فروش اسلحه شرکت‌های چند ملیتی کشته و مجروح می‌شوند، این کنگره توجه جامعه پزشکی به این موضوع را نشان می‌دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی گفت: ایران تجربه جنگی هشت ساله را دارد، جنگی که ساخته و پرداخته قدرت‌های جنگ طلب بود، جنگی که جامعه پزشکی ایران همچنان درگیر خدمت‌رسانی به جانبازان آن جنگ است‌، پزشک به دلیل قسمی که یاد کرده، باید در هر شرایطی حضور داشته باشد.

او ادامه داد: ایران در طول هشت سال دفاع مقدس در اورژانس طب، تکنیک‌های جراحی و درمان تجربیات زیادی به دست آورده است و آماده انتقال این تجربیات به کشورهای دیگر هستیم.

وی با بیان اینکه ایران وارد جنگ ناخواسته ای شد، گفت: ما برای جهان صلح و سازش خواهانیم.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: امیدواریم روزی فرا برسد سازمان ملل متحد برای تبادل نظر برای زندگی بهتر باشد، اما تا آن زمان کمیته طب نظامی باید برای مصدومان جنگ‌ها برنامه داشته باشد./ ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.