با شراکت غول های فناوری در ابرپروژه "نئوم"

عربستان در رویای احداث "سیلیکون ولی" عربی

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 416872

روز گذشته "محمد بن سلمان" شاهزاده عربستان سعودی علی رغم جنجال پیش آمده در خصوص مرگ روزنامه نگار منتقد سعودی، رهبر چندین غول فناوری آمریکا را به هیأت مشاوره خود در ابر پروژه نئوم دعوت کرد.

 عربستان در ابتدا لیستی متشکل از 19 عضو هیئت مدیره در راه اندازی مگاشهر صنعتی و تجاری "نئوم" را منتشر کرد که در آن نام مدیر عامل شرکت اپل نیز دیده می شد.  ساعاتی از انتشار لیست مذکور نگذشته بود که کمپانی اپل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد نام این شرکت در ورودی هیأت مشاوره این پروژه به اشتباه ثبت شده و این شرکت هیچ ارتباطی به پروژه مذکور ندارد.  

با تکذیب حضور اپل در این ابرپروزه، نام این شرکت از ورودی حساب توییتری نئوم نیز حذف شد.

در حال حاضر در حساب توییتری این پروژه نام مدیران ارشد برخی از غول های فناوری آمریکا ، از جمله"مارک آندرسن"  سرمایه گذار سیلیکون ولی، "سام آلتمن"، سرپرست OpenAI مدیر عامل سابق اوبر و برخی دیگر از شرکت های تابعه دیده می شود.

گفتنی است مگاشهر صنعتی و تجاری نئوم یکی از طرح های بلندپروازانه شاهزاده سعودی است که قرار است در مساحتی بالغ بر 26 هزار و 495 کیلومتر مربع و 33 بار بزرگتر از شهر نیویورک راه اندازی شود. ساخت این ایده   قرار است در سواحل دریای سرخ کلید خورده و 100 درصد انرژی موردنیاز این مگاشهر از منابع تجدید پذیر تأمین شود. 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.