نیکی هیلی: خنده حضار به ترامپ از روی احترام بود!

بین الملل /
شناسه خبر: 413938

نماینده آمریکا در سازمان ملل از رسانه‌ها به دلیل پوشش منفی خندیدن سران جهان به سخنان دونالد ترامپ در مجمع عمومی انتقاد کرد.

«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل ادعا می‌کند سران کشور‌های شرکت کننده در مجمع عمومی این سازمان به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خندیدند، چون به او احترام می‌گذارند و از صداقتش لذت می‌برند. هیلی از پوشش واکنش حضار به سخنان ترامپ در صحن سازمان ملل توسط رسانه‌های انتقاد کرد. او گفت: این کار، عادلانه نبود.

هیلی در این باره گفت: «رسانه‌ها برداشت بسیار اشتباهی از این جلسه داشتند. من هر روز با این مقامات سر و کار دارم و می‌دانم دقیقاً چه فکری می‌کنند. آیا آن‌ها عاشق آمریکا هستند؟ نه. آیا آن‌ها به آمریکا احترام می‌گذارند؟ بله حالا احترام می‌گذارند. آن‌ها عاشق صداقت او (ترامپ) هستند و این جنبه سیاسی ندارد و از نظر آن‌ها فقط بامزه است».

هیلی در ادامه ادعا کرد: «دیروز سران کشور‌های دیگر تمام مدت تلاش می‌کردند با او (ترامپ) عکس بگیرند و به او بگویند سخنرانی اش بسیار عالی و محکم بود. آن‌ها تا به حال چنین سخنرانی ندیده بودند؛ بنابراین آن‌ها برای او احترام قائلند. من متوجه شدم که رسانه‌ها تلاش کردند این واکنش را این گونه جلوه دهند که به ترامپ بی احترامی شده است. اما اینطور نبود، آن‌ها عاشق این هستند که با او باشند».

لاف زدن ترامپ در سخنرانی سازمان ملل

ترامپ در سخنرانی خود در سازمان ملل لاف میزد که هیچ دولتی در تاریخ آمریکا در دو سال نخست ریاست جمهوری به دستاورد‌هایی که او داشته، نرسیده است. مخاطبان به این حرف ترامپ خندیدند، اما وقتی او گفت: «این بسیار درست است» خنده حضار بلندتر شد. ترامپ بلافاصله گفت: «من انتظار چنین واکنشی را نداشتم، اما خوب است» و خنده حضار حتی بیشتر و بلندتر شد.

هیلی همچنین از بحث و گفتگو‌ها درباره ناتوانی ذهنی ترامپ برای تصدی سمت ریاست جمهوری انتقاد کرد و گفت: «این حرف‌ها دیگر زننده شده است».  / باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.