اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
واکنش حجت الاسلام نمازی به یک خبر

حقوق طلبه ها چقدر است؟

حقوق طلبه ها چقدر است؟

والله از بودجه دولتی به طلبه‌ها پرداخت نمی شود این در حالی است که ما ۳۰۰ هزار طلبه نداریم و کل طلبه‌ها به بیش از ۹۰ هزار نفر میرسد که ۱۰ هزار نفر ان‌ها سطح سه و چهار هستند والله کل شهریه طلبه سطح سه و چهار یک میلیون تومان است و مابقی طلبه‌ها از ۷۰۰ هزار تومان به پایین است

حجت‌الاسلام داود نمازی در جمع مدیران شهرستان دشتی با اشاره به حادثه عاشورا گفت: در حادثه عاشورا درس‌ها و عبرت‌های مختلفی وجود دارد و یکی از رموز ماندگاری عاشورا درس‌ها و عبرت‌هایی است که از عاشورا می‌شود یاد گرفت.

 امروز دولت باید فشار‌های خارجی را تحمل کند یا فشار‌های داخلی را، باید شرایط را درک کنیم وجدان بهترین قاضی برای قضاوت است.

وی با تاکید بر این نکته که تفکر سیاسی در جامعه اسلامی نباید سبب شود به همدیگر چنگ بزنیم افزود: متاسفانه جذابه در حد ضرورت، اما دافعه در حد اعلا، اینجا که همه متعلق به نظام اسلامی هستیم، تفکر سیاسی در جامعه اسلامی نباید سبب شود به همدیگر چنگ بزنیم.

حقوق طلبه ها

مشاور وزیر کشور با بیان اینکه اخیرا گفته اند که ۳۰۰ هزار طلبه در کشور وجود دارد که ماهانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از دولت دریافت می کنند افزود: والله از بودجه دولتی به طلبه‌ها پرداخت نمی شود این در حالی است که ما ۳۰۰ هزار طلبه نداریم و کل طلبه‌ها به بیش از ۹۰ هزار نفر میرسد که ۱۰ هزار نفر ان‌ها سطح سه و چهار هستند والله کل شهریه طلبه سطح سه و چهار یک میلیون تومان است و مابقی طلبه‌ها از ۷۰۰ هزار تومان به پایین است.

بودجه دولتی حوزه های علمیه

نمازی بیان کرد: بودجه‌ای که دولت پرداخت میکند در زمینه ساخت، ساز، تعمیر و تجهیز حوزه‌های علمیه است.

مشاور وزیر کشور با تاکید بر انتقاد منصفانه گفت: ما نباید از دایره بندگی فاصله بگیریم هیچ کس حق ندارد نسبت به دولت توهین کند نقد قابل پذیرش است، اما نه آن نقدی که از روی اتش انتقام باشد.

وی با تاکید بر تقویت اتحاد و انسجام گفت: دارای هر فکری که باشیم باید نقد منصفانه و برادرانه داشته باشیم امروز نیازمند به وحدت و اتحاد هستیم همانطور که امام حسین (ع) دنبال هدایت جامعه بود نه انتقام ما باید از ابا عبدالله (ع) الگو برداری کنیم./ 

 

 

کپی