آبشار زیبای شرشر در آذربایجان غربی در بالای کوه قرار گرفته و در مسیر دسترسی به آبشار، غارهای طبیعی و مناظر زیبا دیده می‌شود.

آبشار شرشر چالدران

آبشار شرشر چالدران هم معنی و مترادف «شلاله» در زبان ترکی آذربایجانی و معادل آبشار در زبان فارسی است.

آبشار زیبای عربدیزج در فاصله ۲ کیلومتری جنوب غربی روستای عرب دیزجی آواجیق شهرستان چالدران و در فاصله کمی از روستای عرب دیزجی و فاصله  ۴۰ کیلومتری شهر چالدران و ۴۵ کیلومتری غرب شهرستان ماکو قرار گرفته است. آب و هوای لطیف و معتدل محل از طرفی، وجود آبشار زیبای دیگر در فاصله حدود 100 متری غرب این آبشار از طرف دیگر، همچنین فضاهای سر سبز، بکر و مناظر طبیعی دل انگیز آن همواره پذیرای دوستداران طبیعت و فرار از هیاهوی شهری است.

افراد دوستدار طبیعت برای بهره مندی از این مناظر طبیعی خدادادی و چیدن گیاهان دارویی این منطقه هرساله به این مکان سرازیر می‌شوند.

شهر زیبای چالدران از شهرهای آذربایجان غربی و در شمال غربی ایران قرار گرفته است. این شهر در گذشته نه چندان دور به نام «سیه چشمه » یا «قره عینی» خوانده می شد ولی در حال حاضر مزین به نام تاریخی چالدران است و البته هنوز هم عامه مردم، این شهر را به نام قره عینی یا به زبان محلی قره نی می‌خوانند.

«حسین زاده»، فرماندار چالدران  روستای عرب دیزج را در مسیر توسعه دانست و با بیان اینکه هدف دولت تدبیر و امید، توسعه گردشگری روستایی و اشتغالزایی پایدار است افزود: طرح توسعه گردشگری شرشر عرب دیزج یکی از طرح های عمرانی تأثیرگذار در این حوزه است که باید بخشداری و دهیاری کارهای لازم را برای توسعه و ساماندهی این مکان گردشگری انجام دهند.

فرماندار چالدران با اشاره به اجرای زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان و تلاش دولت مردان در این زمینه از توسعه مناطق گردشگری در روستاهای عرب دیزج، قرنقو، بیک کندی و شهر آواجیق خبر داد و افزود: برای ساماندهی و احیای شرشر عرب دیزج ۲۵۰میلیون تومان، شرشر قرنقو۳۰۰میلیون تومان، بوستان روستائی بیک کندی ۵۰ میلیون تومان و پارک شیرین بلاغ آواجیق یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته که در فاز های بعدی اعتبارات بیشتری برای توسعه گردشگری پایدار در این مناطق هزینه خواهد شد./ایسنا


 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.