نخست وزیر هند جارو به دست شد+ فیلم

اجتماعی /
شناسه خبر: 411901

نارندرا مودی نخست وزیر هند به مناسبت روز جهانی نظافت حیاط یک مدرسه را با جارو تمیز کرد . این جرکت برای کمک به تحقق رویای رهبران این کشور برای هند تمیز است.

نخست وزیر هند از سه سال پیش با راه اندازی هند تمیز در نظر دارد تا سال 2019 به رویای رهبران این کشور برای داشتن هندی تمیز جامه عمل بپوشاند.
'مودی ' در دوم اکتبر 2014 با جارویی در دست در منطقه 'والمیکی نگار'حاضر شد و جنبش 'بهارات آبیهان' (هند را تمیز کنید) را آغاز کرد. 'والمیکی نگار' منطقه‌ای در دهلی است که ساکنان آن عموما کارگران نظافتچی هستند.

 

جارو کشیدن نخست وزیر هند

در پی این حرکت نخست وزیر حدود چهار میلیون نفر از کارکنان ادارات دولتی و میلیون ها دانش آموز نیز دراقدامی هماهنگ برای نظافت و تمیز کردن شهرها و نقاط مختلف آغاز کردند.
با گذشت بیش از سه سال از طرح 'هند تمیز' توسط نخست وزیر هند براساس آمارهای دولتی همچنان بیش از 300 میلیون نفر از جمعیت یک میلیارد و 250 میلیون نفری هند در اماکن عمومی رفع حاجت می کند .

وضعیت بهداشت و نظافت در بسیاری از مناطق هند حتی مناطق شهری با کمبودها و مشکلاتی مواجه است و دولت تلاش می کند با راه اندازی جنبش 'هند تمیز' مردم را به رعایت بهداشت و نظافت ترغیب کند./ فرهنگ نیوز

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.