اعلام نتایج آزمون دکتری رشته‌های علوم پزشکی

اجتماعی /
شناسه خبر: 411872

نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۷ امروز ۲۴ شهریور در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

اخبار اجتماعی/ بر این اساس، تمامی پذیرفته‌شدگان لازم است جهت ثبت نام با همراه داشتن مدارک مورد نیاز از تاریخ ۲۶ تا ۲۷ شهریور ماه به اداره آموزش دانشگاه محل قبولی یا سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنند. عدم مراجعه و ثبت نام هر یک از پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌های مقرر به منزله انصراف بوده و هیچگونه اعتراضی در این مورد پذیرفته نخواهد بود.

در این آزمون که روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت برگزار شده بود، ۱۱ هزار و ۱۴۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۶۶۱ نفر در دکتری تخصصی آموزشی و ۴۸۴ در دکتری تخصصی پژوهشی ثبت نام کرده بودند.

به گفته دکتر آبتین حیدر زاده، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی، با توجه به وجود شرط مدرک زبان تا زمان آزمون شفاهی، داوطلبانی که این شرط را دارا نبودند در آزمون شرکت نکردند و در نهایت تعداد ۸۶۱۱ نفر در دکتری آموزشی و ۳۲۴ نفر در دکتری پژوهشی در آزمون کتبی شرکت کردند.

پس از برگزاری آزمون کتبی و اعلام حد نصاب آزمون، تعداد ۲۵۶۶ نفر برای مصاحبه دعوت شدند که از این تعداد ۲۴۷۲ نفر در دکتری تخصصی آموزشی و  ۹۴ نفر در دکتری تخصصی پژوهشی بودند.

مجموع ظرفیت نهایی پذیرش در دوره دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۷ تعداد  ۱۸۵۱ نفر است که از این تعداد ۱۴۷۰ نفر در دکتری تخصصی آموزشی و ۳۸۱ نفر در دکتری تخصصی پژوهشی پذیرفته می‌شوند.

پذیرش دوره دکتری تخصصی در ۷۶ رشته و ۶۰ مرکز آموزشی صورت می‌گیرد./ مفدا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.