وزیر علوم گفت:

دانشگاه‌ها می‌خواهند دانشجو بپذیرند نه آنکه سهمیه بدهند

اجتماعی /
شناسه خبر: 411794

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نکته‌ای که لازم است، قطعا مورد توجه قرار بگیرد، این است که دانشگاه‌ها می‌خواهند، دانشجو بپذیرند نه آنکه سهمیه بدهند، بنابراین خود دانشگاه‌ها هستند که تعیین می‌کنند از چه شاخص‌هایی برای پذیرش دانشجوی مورد نظرشان استفاده کنند.

اخبار اجتماعی/ منصور غلامی در خصوص انتقادات به تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در نتایج کنکور گفت: ابتدا باید بگویم شورایی به نام شورای سنجش و پذیرش وجود دارد و این شوراست که تصمیم می‌گیرد، در ارزیابی‌های آزمون سراسری چه ضوابطی مورد استفاده قرار بگیرد.

وی ادامه داد: نکته‌ای که لازم است، قطعا مورد توجه قرار بگیرد، این است که دانشگاه‌ها می‌خواهند، دانشجو بپذیرند نه آنکه سهمیه بدهند، بنابراین خود دانشگاه‌ها هستند که تعیین می‌کنند از چه شاخص‌هایی برای پذیرش دانشجوی مورد نظرشان استفاده کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه درست نیست کسی که می‌خواهد به دانشگاه بیاید، به دانشگاه‌‌ها بگوید از این شاخصه‌ها استفاده کن و اینگونه باش تا من هم به این دانشگاه بیایم، تصریح کرد: این دانشگاه‌ها هستند که نحوه انتخاب دانشجوهایشان را تعیین می‌کنند و ان‌شاءالله بچه‌های قوی‌تر وارد دانشگاه‌ها می‌شوند./ ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.