دستیار وزیر ارتباطات در امور حقوق شهروندی گفت: تاکنون فعالیت ها و اقدامات پراکنده ای در راستای تحقق حقوق شهروندی صورت گرفته درحالی که حقوق شهروندی حوزه مشورتی و اجرایی است و اگر سازمان ها برنامه محور و همگرا اقدام کنند، دستیابی به اهداف سرعت می یابد.

به گزارش  ایرنا، رضا اکبری نوری ، در دومین نشست دستیاران و نمایندگان حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی، به تدوین برنامه اجرای حقوق شهروندی در وزارت ارتباطات تا سال ٩٨ اشاره کرد و گفت: همه سازمان ها باید در فرایند برنامه ریزی، تنظیم مقررات، ارزیابی و نظارت و اجرای فعالیت ها بر مبنای تحقق حقوق شهروندی پیش بروند.
وی اضافه کرد: در این راستا آموزش های حقوق شهروندی برای مدیران و کارشناسان در مورد حقوق و مسئولیت های عرصه دیجیتال و فعالیت های الکترونیکی تدارک و برنامه ریزی شده است.
اکبری نوری خاطرنشان کرد: برنامه تدوین شده با هدف همگرایی و نظارت بر حسن اجرای مأموریت وزارت ارتباطات در حوزه حقوق شهروندی به دستورالعمل تبدیل شده است و از ١5 مهر ابلاغ می شود.
دستیار وزیر ارتباطات اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی نمونه آرمانی احقاق حقوق است که افق و مسیر حرکت به سوی توسعه را هموار می کند و اگر پشتوانه برنامه ریزی ها قرار گیرد، فرایندهایی که ترسیم می شود منجر به تضییع حقوق مردم نخواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در وزارت ارتباطات برای احقاق حقوق شهروندی، اظهار داشت: ١٧ بند از منشور حقوق شهروندی به عنوان ماموریت اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه حقوق شهروندی به این وزارتخانه ابلاغ شده است.
اکبری نوری ادامه داد: بندهای ابلاغی بر اساس هفت معیار ICT، شامل سواد، دسترسی، سلامت، تجارت و کسب و کار، امنیت، ادب و اخلاق و قوانین و مقررات گنجانده شد.
وی افزود: شورای مشورتی حقوق شهروندی با حضور نمایندگانی از معاونت های وزارتخانه و همه سازمان های تابعه با هدف رصد مسیر حقوق شهروندی تشکیل شده است.
دستیار وزیر ارتباطات یادآور شد: البته در راستای تحقق حقوق شهروندی، دولت الکترونیک به عنوان یک زیرساخت می تواند جهش احقاق حقوق شهروندی را موجب شود.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.