ion

وال‌استریت ژورنال در گزارشی از تصمیم آمریکا برای تشکیل ائتلافی خبر داد که هدف از آن مقابله با کشتی‌هایی است که با نقض تحریم‌های سازمان ملل، سوخت مورد نیاز کره شمالی را تامین می‌کنند.

واشنگتن قرار است برای ممانعت از دور زدن تحریم‌های کره شمالی از راه تبادل کشتی به کشتی، ائتلافی دریایی را با حضور ۷ کشور از جمله انگلیس و فرانسه تشکیل دهد.

این ائتلاف دریایی قرار است علاوه بر آمریکا شامل کشورهای استرالیا، انگلیس، کانادا، نیوزیلند، فرانسه، کره جنوبی و ژاپن باشد.

نقض تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی 

کشورهای دخیل در ائتلاف، با اعزام کشتی‌ها و جت‌های خود به منطقه، درصدد شکار کشتی‌هایی برخواهند آمد که تحریم‌های سازمان ملل دررابطه با کره شمالی را نقض می‌کنند.

مقر این ائتلاف نیز ناو یو اس اس بلو ریج است که فرماندهی ناوگان هفتم آمریکا را دراختیار دارد.

ظاهراً این ائتلاف دریایی در ادامه کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه کره شمالی تشکیل می‌شود که علیرغم کاهش تنش‌ها میان واشنگتن-پیونگ‌یانگ همچنان پابرجاست.

 این خبر درحالی منتشر می‌شود که آمریکا طی روزهای اخیر روسیه را به تلاش فعالانه تلاش برای تضعیف رژیم تحریمهای بین المللی علیه کره شمالی متهم ساخته است. ادعا می‌شود روسیه با تحت فشار قرار دادن کارشناسان ذیربط برای اِعمال تغییرات موردنظر خود، در فرآیند تهیه گزارش سازمان ملل پیرامون تحریمهای کره شمالی مداخله می کند.  / مهر                                              

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.