حاکم دبی و ولیعهد ابوظبی به شدت اختلاف دارند

بین الملل /
شناسه خبر: 411320

پایگاه اینترنتی امارات لیکس در گزارشی نوشت: اختلاف غیرعلنی بین محمد بن راشد، حاکم دبی، و محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، به موضوع جر و بحث در محافل خصوصی امارات تبدیل شده است.

پس از سقوط اقتصادی بی‌سابقه در دبی، اختلافات بین محمد بن راشد و محمد بن زاید در روز‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.

«امارات لیکس» پی برده است که اماراتی‌ها این روز‌ها سرگرم بحث درباره اختلاف روز افزون بین بن زاید و بن راشد هستند به ویژه پس از سقوط اقتصادی بی‌سابقه‌ای که امیرنشین دبی با آن روبرو است.

اماراتی‌ها تصویر مبهمی درباره آینده دارند و در این مورد بدبینند و این در حالی است که آن‌ها از اختلافات روز افزون بین حکام دو امیرنشین بزرگ کشور و اینکه این اختلافات چه تاثیری بر انسجام سست و متزلزل در این کشور خواهد داشت، به شدت نگرانند.

بنا بر گزارش «امارات لیکس» اماراتی‌ها به سبب سخت‌گیری نهاد‌های امنیتی این کشور، درباره آینده کشور و اختلافات میان دولتمردان آن همچنان در خفا سخن می‌گویند؛ زیرا ممکن است تحت تعقیب امنیتی شدید قرار گیرند هرچند چنین سخنانی به تدریج علنی می‌شود.

دکتر سالم المنهالی، استاد روابط بین الملل و رسانه اماراتی، در این زمینه در صفحه شخصی خود در «توئیتر» نوشت اختلافات بین بن زاید و بن راشد در روز‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. وی تاکید کرد این اختلافات به زودی به مرحله انفجار خواهد رسید.  / باشگاه خبرنگاران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.