زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تمام فعالیت‌های کمیسیون ماده هفت باید از طریق سامانه و به صورت سیستمی انجام شود، اضافه کرد: جرائم درختان خشک، کسری و قطع شده شامل تخفیف نمی شود.

اخبار اجتماعی/ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از شهرداری منطقه ٣ بر لزوم صیانت از درختان در ساخت و سازها و جانمایی درختان در نقشه های ساختمانی پایتخت تاکید کرد.

زهرا صدر اعظم نوری با بیان اینکه یکی از بحث های جدی که شورای شهر و به خصوص در کمیسیون سلامت و محیط زیست مطرح است موضوع صیانت و حفاظت از باغات و فضای سبز است، گفت: با توجه به اهمیت کلیدی حفظ باغات و فضای سبز، مصوبه برج باغ در شورای اسلامی شهر تهران لغو شد ، ضمن اینکه با تغییر رویکرد شورا و مدیریت شهری به هیچ عنوان نگاه درآمدی و اقتصادی به موضوع باغات نداریم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: طبق قانون حفظ و گسترش فضای سبز و باغات، جهت هرگونه ساخت و ساز باید از طریق کمیسیون ماده ٧ استعلام شود. در عین حال مودیان در طراحی های نقشه های ساخت و ساز باید به حفظ درختان و فضای سبز توجه ویژه کنند.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های کمیسیون ماده هفت باید از طریق سامانه و به صورت سیستمی انجام شود، اضافه کرد: جرائم درختان خشک، کسری و قطع شده شامل تخفیف نمی شود.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران درخصوص پیاده روسازی در پایتخت خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ پیاده در شهر تهران یک ضرورت است به این علت که معابر وسیع این کلان شهر برخلاف پایتخت های بزرگ دنیا برای سواره روها تعریف شده است.

او با بیان اینکه افزایش پیاده راه و کاهش سواره نیازمند مطالعات و فرهنگ سازی در شهر تهران می باشد ادامه داد: تغییر رویکرد خودرو محوری به انسان محوری در شهر تهران و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان نیازمند دیدگاه و طرح جامع حمل و نقل است همچنین با توجه به سهم اندک دوچرخه در سفرهای درون شهری پایتخت باید در این حوزه نیز برنامه ریزی شود.

در ادامه ناهید خداکرمی عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به راه اندازی کمپین تهران شهر بدون پلاستیک گفت: با توجه به شروع ماه محرم و عزاداری مردم برای سالار شهیدان باید نسبت به تشویق متولیان و اعضای هیات های مذهبی برای استفاده از ظروف قابل بازیافت و آموزش پسماند در راستای حفظ و پاکیزگی شهرمان گام های مهمی برداشته شود.

وی توجه به راه اندازی بازارهای روزانه یا هفتگی همچنین ایجاد راسته های فرهنگی در این منطقه و استفاده از مشارکت شهروندان برای اداره بهتر شهر تاکید کرد./ مهر
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.