آمازون و کمک دومیلیارد دلاری به نیازمندان

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 411060

جف بزوس مدیر عامل آمازون، تصمیم گرفته صندوق دو میلیاردی ویژه ای را برای حمایت از افراد نیازمند افتتاح کند که البته این صندوق، اهدافی بلندمدت و ویژه دارد.

طبق گفته مدیر عامل آمازون، این صندوق به کمپین های حمایت از بی خانمان ها  کمک می کند و یک شبکه جدیدمالی را در جوامع کم درآمد ایجاد می کند. وی افزود: این صندوق در دو حوزه اصلی تمرکز خواهد کرد: صندوق پرداخت روزانه برای حمایت ازخانواده های بی خانمان و همچنین صندوق مالی حمایتی از جوامع کم درآمد. بزوس در این خصوص گفت: صندوق های دانشگاهی ما نیز به زودی یک سازمان مستقل برای حمایت از بانوان ایجاد خواهد کرد. وی برای نخستین بار در ماه ژوئن گذشته، ایده های بشردوستانه منحصر بفردی را در توئیتر مطرح کرد.

اکنون او در یک پیام توئیتری اعلام کرده که ایده خود را عملی خواهد کرد.جف بزوس ثروت افسانه ای 164 میلیارد دلاری دارد که نسبت به سال گذشته 64.7 میلیارد دلار رشد داشته و در شرایطی ایده آل قرار دارد.

با توجه به این که جف بزوس تنها 54 سال دارد از دید برخی از کارشناسان بازار زمان زیادی برای هدایت بازار  فناوری در اختیار دارد. به نظر می رسد بسیاری از مدیران غول های فناوری رفتارهایی مشابه با جف بیزوس دارند. برای مثال بیل گیتس و همسرش بنیاد بیل و ملیندا گیتس را بنیاد گذاشته اند، زاکربرگ و همسرش نیز اقداماتی مشابه انجام داده اند. وارن بافت نیز بخش بزرگی از سرمایه خود را به بنیاد گیتس  اهدا کرده است.

/انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.