دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد

لزوم تشکیل شرکت های بزرگ در حوزه فضای مجازی

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 411023

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه گوگل نیز هر هفته یک شرکت در حوزه های نرم افزار، سخت افزار، تله کام و سرویس ها خریداری می کند، گفت: برای حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان کوچک نیاز است تا در مرحله نخست شرکت های بزرگ در حوزه فضای مجازی در کشور شکل بگیرند.

ابوالحسن فیروزآبادی افزود: پیش از این حوزه ICT به دو شاخه مهم سخت افزار و نرم افزار تقسیم می شد اما در حال حاضر حوزه پلتفرم هم تعریف می شود که در انحصار تعداد کمی شرکتهای آمریکایی است و تکنولوژی ها روی این لایه قرار می گیرند که این می تواند برای ما نیز فرصتی باشد.

وی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی در تدوین سند نظامات شبکه ملی اطلاعات به این حوزه توجه ویژه کرده و در آن تاکید شده که برای آن سرمایه گذاری کنیم، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم در مسیر صحیح حرکت کنیم، باید در حوزه قانونگذاری فضای مجازی به فهم مشترک برسیم که متاسفانه در کشور گفتمان و فهم مشترک وجود نداشته و دچار واگرایی فهمی و معرفتی در حوزه فضای مجازی هستیم.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور افزود: در حوزه تعرفه گذاری یک مدل ناقص در کشور وجود دارد و در حوزه هایی همچون خرید و فروش محتوا نیز هنوز مدل اقتصادی نداریم. از سوی دیگر اندازه بازار حوزه فضای مجازی، یک چهارم ظرفیت آن است که باید اصلاح شود.

وی گفت: دنیا از خدمات ابری به سمت وب مبتنی بر بلاک چین حرکت می کند که این مقدمه ای بر حذف حکومت ها بوده و از مسائل مهم آینده است که ما نمی‌توانیم نسبت به آن بی تفاوت باشیم.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.