این روزها آمریکا تلاش می کند تا کشورهای عربی خلیج فارس را برای مقابله با ایران متحد کند. فرمانده ستاد مرکزی آمریکا در نشست امروز فرماندهان نظامی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به اضافه اردن، مصر و آمریکا که در کویت برگزار شد خواستار تشکیل «وحدت عربی» برای مقابله با ایران شد.

جوزف ووتل به سخنرانی در این نشست پرداخت و مدعی شد که «دو تهدید امنیتی مستمر در منطقه وجود دارد؛ فعالیت های ایران که ثبات (منطقه) را بر هم می زند و سازمان های افراطی خشونت طلب.»
بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه ووتل سپس کشورهای عربی را به کنار گذاشتن اختلافات و ایجاد وحدت برای مقابله با آنچه تهدیدات ایران و گروه های افراطی در منطقه خواند، دعوت کرد.
وی افزود که «ضروری است همه توان خود را برای تأمین منافع امنیت ملی مشترک تقویت کنیم.»
نشست روسای ستاد مشترک ارتش  کشورهای عضو شورای همکاری به اضافه مصر، اردن و فرمانده ستاد مرکزیارتش آمریکا صبح امروز چهارشنبه با هدف بررسی راهکارهای تقویت همکاری نظامی و دفاع مشترک، در کویت آغاز شد.

 

تشکیل وحدت عربی علیه ایران

این نشست در حالی برگزار می شود که روز دوشنبه نیز روسای ستاد مشترک ارتش کشورهای عربی نشستی را برگزار کردند و قطر نیز برای نخستین بار از زمان بروز بحران در روابط این کشور با چهار کشور عربی(عربستان، مصر، بحرین و امارات) در این نشست مشارکت دارد.
امروز همچنین روزنامه های کویت به برگزاری این نشست پرداخته و روزنامه «الرأی» نوشت که آیا کویت شاهد اعلام موجودیت «ناتوی عربی» خواهد بود؟/ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.