فیس بوک هوش مصنوعی خود را به روزرسانی می کند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 410589

فیس بوک برای اینکه بتواند تمام الگوهای رفتاری موجود در این برنامه را شناسایی کند و به همه پست و عکس ها دقت کند به همین خاطر شروع به ساخت هوش مصنوعی جدیدی کرده است.

به گزارش ورج، نام این هوش مصنوعی جدید« روزیتا» است که می تواند نوشته های موجود در عکس ها و ویدئوها را شناسایی کرده و تبدیل به مطلبی کند که هوش مصنوعی بتواند آن را مورد بررسی قرار دهد.

به عبارت دیگر فیس بوک با استفاده از این هوش مصنوعی می تواند بسیاری از الگوهای رفتاری را مورد بررسی و بازبینی قرار دهد.

البته این موضوع جدیدی نیست اما فیس بوک به دلیل جامعه بزرگی که دارد، همواره با چالش های متفاوتی رو به رو می شود و انواع عکسی که در این شبکه اجتماعی وجود دارد که می تواند باعث سخت تر شدن این بررسی ها شود.

 هوش مصنوعی روزیتا اعلام شده از امروز فعالیت خود را آغاز کند و حدود یک میلیارد عکس نوشته و ویدئو را در برنامه فیسبوک و اینستاگرام را مورد بررسی قرار می دهد.

این هوش مصنوعی می تواند بخش جستجوی عکس ، چک کردن پروفایل ها را با دقت مورد بررسی قرار دهد اما به نظر می رسد که هدف شرکت فیس بوک بالاتر از این است و شرکت مذکور قصد دارد همه مطالب کاربران را مورد بررسی قرار دهد تا کاربران مطالب توهین آمیز یا نادرستی را در این برنامه بارگذاری نکنند.

شرکت فیس بوک اعلام کرده است که اگر کاربری مشکوک به نظر برسد این هوش مصنوعی به سراغ اکانت او می رود و تمام مطالب کاربر را مورد بررسی قرار می دهد تا الگوی رفتاری کاربر را تعیین کند.

نکته جالب توجه این است که این هوش مصنوعی به چند زبان زنده دنیا مسلط خواهد بود. هوش مصنوعی مذکور می تواند عکس های مساله دار و متن های توهین آمیز را تشخیص دهد و بعد آن را حذف کند.

/انتخاب

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.