رئیس دانشگاه صنعتی شریف خبر داد:

کمیته‌ای از ۱۳ دانشگاه برتر برای حل بحران‌های اقتصادی و اجتماعی تشکیل می شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 410542

محمود فتوحی فیروزآباد، رئیس دانشگاه صنعتی شریف از تشکیل کمیته‌ای با حضور ۱۳ دانشگاه برتر برای حل بحران‌های اقتصادی و اجتماعی کشور خبر داد.

اخبار اجتماعی/ محمود فتوحی فیروزآباد، درباره تعامل با دانشگاه‌های دیگر برای تشکیل این کمیته گفت: ۱۳ دانشگاه برتر کشور تصمیم گرفتند کارگروه‌های مختلفی را در زمینه‌هایی که مورد نیاز فعلی کشور است، تشکیل بدهند. در واقع از این طریق دانشگاه‌های مختلف می‌توانند با هم در این چندخوشه و چند موضوع مختلف همکاری کنند، البته دانشگاه صنعتی شریف هم پیگیر است تا این کار را انجام دهد.

وی با اشاره به تحلیل خود از شرایط موجود کشور گفت: کشور در شرایط سخت و خطیری قرار گرفته و اکنون برای حل مشکلات باید با هم همکاری کنیم. بالطبع در این میان یکی از ارگان‌هایی که برای برون‌رفت از این شرایط بسیار می‌تواند مؤثر و در عین حال کمک‌کننده باشد، دانشگاه‌ها هستند. در همین زمینه یک کمیته را تشکیل دادیم تا بتواند نظرات راهگشا و راهکارهای مختلفی در ارتباط با مسائل صنعت و همچنین مسائل مدیریتی و اقتصادی به دولت ارائه دهد.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه جو ناامیدی در سطح کشور حاکم شده و باید برای رفع آن برنامه‌ریزی شود، گفت: این جو ناامیدی در بخش‌های مختلف جامعه و حتی در دانشگاه هم تا حد کمی وجود دارد، اما امیدواریم که بتوان با کمک این نوع کمیته‌ها و همکاری‌ها مشکلات مرتفع  کرد تا بتوانیم سال تحصیلی را با شادابی، تلاش و کوشش هرچه بیشتر از طریق دانشجویان و استادان شروع کنیم./ ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.