بهسازی 240 خوابگاه دانشجویی در تابستان سال جاری

اجتماعی /
شناسه خبر: 410435

ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: با تعمیر، بهسازی و نوسازی خوابگاه‌ها موفق به ارتقای سطح ۲۰۰ خوابگاه شدیم تا پایان سال جاری این اقدامات به ۲۴۰ خوابگاه تعمیم داده شود.

اخبار اجتماعی/ ذوالفقار یزدان مهر گفت: 65 خوابگاه دانشگاه‌های کشور در سال 95 در سطح 5 بودند که خوشختانه با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در سال گذشته بهسازی شدند و دیگر در سراسر کشور هیچ خوابگاهی در این سطح وجود ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 176 خوابگاه در مراکز آموزش عالی کشور سطح 4 هستند و  این در حالی است که در سال گذشته این تعداد 231 خوابگاه بوده است‌ از سوی دیگر با تلاش‌های شبانه‌روزی توانستیم خوابگاه‌های سطح 3 دانشگاه‌ها را در سال 96 به 250 مورد برسانیم در حالی که این تعداد در سال 95، 232مورد بوده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه ارتقاء سطح خوابگاه‌های موجود در کشور  یکی دیگر از اقدامات صندوق رفاه دانشجویان خواند و افزود: در سال گذشته 253 خوابگاه سطح 2 در دانشگا‌های کشور وجود داشت در حالی که سال 95 این میزان  173 خوابگاه بوده است.

افزایش تعداد خوابگاه‌های سطح یک کشور

یزدان‌مهر از وجود 63 خوابگاه سطح یک دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در سال 96 خبر داد و گفت: در سال 95 فقط 41 خوابگاه در این سطح وجود داشته است، این در حالی است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توانستیم در تابستان سال جاری با تعمیر، بهسازی و نوسازی خوابگاه‌ها موفق به ارتقای سطح ۲۰۰ خوابگاه شدیم که البته قرار است تا پایان سال جاری این اقدامات به 240 خوابگاه تعمیم داده شود.

وی تصریح کرد: در مجموع در سال‌های 95 و 96، 40 خوابگاه به سطح 4 ارتقاء یافته و 54 خوابگاه و سرای دانشجویی به سطح 3؛ ضمن اینکه با اقدامات صورت گرفته توانستیم 84 خوابگاه را به سطح 2 و 22 خوابگاه را به سطح یک و استاندارد مطلوب برسانیم./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.