فیلمنامه هایی که ساخته نشدند

فرهنگی /
شناسه خبر: 410265

سینما با پایداری صد و چند ساله خود تغییرات زیادی در زندگی ما داده حتی خیلی بیش از آنچه از ما گرفته باشد.

  درست سی سال پیش دستیار یکی از فیلمسازان صاحب نام سینمای ایران خلاصه داستانی را برای من تعریف کرد که اصرار داشت واقعیت محض است و بر سر یکی از نزدیکانش آمده و امیدوار بود بتواند بر اساس این چکیده نخستین فیلم خود را بسازد:«مردی بر سر راه خود به خانه، زن آبستنی را که در انتظار تاکسی بوده سوار می‌کند. ضمن صحبت زن ماجرای غم‌انگیز زندگی خود را بازگو می‌کند که چگونه شوهرش او را از خانه بیرون کرده و سرپناهی ندارد و از مرد می‌خواهد که او را فقط یک شب در خانه خود پذیرا شود.
 مرد می‌گوید عیالوار است و نمی‌تواند یک زن ناشناس را به خانه ببرد، زن در تمنای خود سماجت می‌کند و می‌گوید که خود می‌داند چگونه به همسر او متوسل شود و عواطف او را برای پذیرفتن خویش برانگیزد!
القصه... مرد زن حامله را به خانه می‌برد و اتفاقاً با استقبال همسر مهربانش رو به رو می‌شود. زن باردار فردا و پس فردای آن شب را هم از خانه آنان نمی‌رود و به اصطلاح جا خوش می‌کند، وقتی با اعتراض زن و شوهر خیر روبه‌رو می‌شود و می‌گوید بچه‌ای را که در شکم دارد از مرد خانواده است و اگر از او دلجویی و پذیرایی نشود به مراجع قانونی شکایت خواهد کرد... کار به کلانتری می‌کشد و پس از بازجویی‌های متعدد و آزمایش خون و غیره، معلوم می‌شود که مرد عقیم است... در حالی که دو فرزند با شکل و شمایل خویش در خانه دارد..! و بعد کشف یک راز باورنکردنی که زن صاحبخانه دو فرزند را با همکاری برادردوقلوی همسرش به دنیا آورده است... »
والله اعلم بالحقایق الامور
یادآوری(1):
واژه فیلم در زبان فارسی معنی دروغ و دغلکاری هم می‌دهد!
یادآوری (2):
نمی‌دانم سرانجام این فیلم توانست ساخت بگیرد یا نه؟!

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.