استاد مصطفی ملکیان در سوگ پدر نشست

اندیشه /
شناسه خبر: 403838

پدر استاد مصطفی ملکیان ( حاج شیخ عبدالرحیم ملکیان) امروز صبح 4 شهریور ماه در سن 95 سالگی به علت بیماری و کهولت سن دارفانی را وداع گفت

ایران آنلاین/ گروه اندیشه:

پیکر  حاج شیخ عبدالرحیم ملکیان، عصر امروز، 4 شهریور ماه ساعت 17 از تکیه محله آقا شهرضا به سمت امامزاده شاهرضا(ع) تشییع می شود. به همین مناسبت مجلس ترحیم صبح پنجم شهریور ماه ساعت 8:30 تا 11:30 در تکیه محله آقا برگزار می شود.

گفتنی است مراسم ختمی در تهران نیز برگزار خواهد شد که متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.حاج شیخ عبدالرحیم ملکیان، متخلص به «ناصح قمشه ای»، به سال ۱۳۰۲ شمسی (۱۳۴۲ قمری) در شهرضا(قمشه) به دنیا آمد. پس از طی دوره شش ساله دبستان به تحصیل علوم و معارف اسلامی، در حوزه علمیه همان شهر، پرداخت؛ و پس از چند سال راهی اصفهان شد و در حوزه علمیه ابن شهر، در محضر اساتیدی مانند حاج میرزا علی آقا شیرازی، صدر کوبایی، و حاج شیخ عباسعلی حبیب آبادی، درس خواند. آنگاه عازم شهر مقدس قم گشت و تعلیم علوم دینی معقول و منقول را در نزد استادانی همچون علامه طباطبائی، آیة الله بروجردی، حاج شیخ عباسعلی شاهرودی، فکور یزدی، و مجاهدی تبریزی پی گرفت.

در سال ۱۳۴۱ شمسی به زادگاه خود بازگشت و در آنجا، از محضر حاج شیخ محمد هادی فرزانه، معروف به حکیم فرزانه که در فلسفه و حکمت اسلامی و بویژه در اطلاع بر مکتب مشاء، از سرآمدان روزگار بود، بهره ور شد. در همه سالهای اشتغال به علوم و معارف اسلامی از افادات حکیم الهی قمشه ای، که خود از عموزادگان وی بود، نیز مستفید می گشت.
سالها است که استاد ناصح قمشه ای، در شهرضا، به تدریس علوم دینی، اعم از معقول و منقول، و وعظ و ارشاد عامه مردم مشغول بودند. وی با ادبیات فارسی، و على الخصوص آثار مولوی، نظامی، سعدی، و حافظ، انس و الفت فراوان داشتند و خود نیز از اوایل جوانی در زمینه شعر فارسی، طبع آزمایی می کردند./ صفحه شخصی استاد ملکیان
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.