ion

دعوت به تنش

سیاسی /
شناسه خبر: 397279

برای تحلیل رفتار آقای احمدی‎نژاد، نباید در یک مقطع خاص متوقف شد بلکه باید این رفتار را از زمان حضور او در قدرت بررسی کرد.

ایران آنلاین /اگر مجموعه رفتارهای چند ساله رئیس دولت‎های نهم و دهم در کنار هم قرار بگیرد درک این نکته که چرا آقای احمدی‏ نژاد دست به چنین رفتاری می‎زند و دقیقاً در تناقض آنچه که کشور نیاز جدی به آن دارد یعنی وحدت موضع‎ می‎گیرد به مراتب آسان تر است.

ظهور محمود احمدی‎نژاد در قدرت سیاسی بخصوص در سال 84 همراه با حرکتی بود که مجموعه حامیان ایشان به آن دامن زدند و فضای سیاسی کشور را به سمت دو قطبی شدن به پیش بردند. حال در شکافی که پیامد انتخابات 84 است، مجموعه کسانی که به‌دنبال مقابله جدی کشور با تهدیدات ترامپ و هم‎پیمانان‌شان هستند در تلاشند این انسجام را ترمیم کنند، غیر از همان فردی که مسبب این شکاف گسترده بوده است.
رفتار امروز احمدی‎نژاد هم در امتداد حرکت سال‎های 84، 88 و بعد از آن است. زمانی که فراخوان جدی برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات داده می‎شد ایشان پیامی در نقض این پیام به مردم می‏ دادند و امروز هم که جامعه بیشترین نیاز را به آرامش و وحدت برای عبور از بزنگاه سخت دارد، سعی می‌کند که از آب گل‎آلود ماهی بگیرد و بر موج نارضایتی سوار شود.
حال نه تنها شخص آقای احمدی‎نژاد باید در مورد هدفش از دامن زدن به تفرقه و شکاف پاسخ دهد، بلکه مجموعه کسانی که موجب قدرت گرفتن او شدند هم باید پاسخگو باشند. فضایی که برای قدرت‎نمایی احمدی‎نژاد فراهم است با محدودیتی که برای آقای خاتمی درنظر گرفته شده اصلاً قابل مقایسه نیست. اما در همین فضای متفاوت شاهد تلاشی هستیم که از سوی سیدمحمد خاتمی و حتی محصورین برای ایجاد وحدت و انسجام به‌منظور عبور کشور از بحران انجام می‎شود و اما از سوی محمود احمدی‎نژاد فیلمی منتشر می‌شود که برداشتی جز ایجاد تنش نمی‌‎توان از آن داشت. تداوم بخشی از این همراهی‎ها و حمایت‎ها از رئیس دولت‌های نهم و دهم بدون شک به وحدت و انسجام امروز کشور آسیب جدی می‎رساند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.