ion

تحقیقات دانشمندان نشان داده است که کوسه‌های ماقبل تاریخ 60 برابر سنگین‌تر و بزرگ‌تر از کوسه‌های سفید امروز بوده‌اند.

ایران آنلاین /به‌گزارش ساینس، این کوسه‌ها که به مگا لودوون شهرت داشته اقیانوس‌ها را در سیطره خود داشته و شکارچیانی قابل بوده‌اند.«جیسون استتهام» که بر فسیل اسکلت کوسه‌های غول پیکر تحقیق می‌کند در این باره گفت: «اقیانوس‌ها با توجه به عظمت و بزرگی‌شان هنوز به‌طور کامل کشف نشده‌اند. به‌نظر می‌رسد هنوز گونه‌های غول پیکر از این موجودات در اعماق اقیانوس‌ها وجود دارند. به‌طور مثال ماهی‌های مرکب عظیم الجثه‌ای که احتمالاً هنوز کشف نشده‌اند. اکنون کوسه‌های بزرگ تبدیل به افسانه‌هایی از سوی ماهیگیران شده‌اند که بارها ادعا کرده‌اند برخی از این موجودات غول پیکر را دیده‌اند.»دکتر «کارل شاکر» از متخصصان و زیست شناسان بریتانیایی نیز در این باره گفت: «هنوز تحقیقات در ارتباط با این کوسه‌ها ادامه دارد و ما گمان می‌کنیم برخی از آنها تاکنون زنده مانده و در دل اقیانوس هستند.»

 
نجات معجزه آسای دو کودک انگلیسی
فروشنده انگلیسی با دیدن دو کودک خردسال تنها در داخل یک خودرو که از گرما نیمه جان شده بودند آنها را نجات داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این دو کودک 1 و 2 ساله فرزندان یک زوج پزشک بودند که داخل خودرو در بیرون از یک مرکز خرید در انگلیس رها شده بودند و در زیر نور آفتاب با مرگ در جدال بودند.مرد فروشنده به طور اتفاقی صدای گریه کودکان را شنید و بلافاصله خود را به خودرو آنها رساند و با پلیس تماس گرفت.
پلیس پس از حضور در محل حادثه بلافاصله این دو کودک را از خودرو خارج کرد. پلیس محلی انگلیس با اشاره به این حادثه در صفحه فیس‌بوک خود و انتشار اطلاعیه‌ای از شهروندان خواست حتی برای مدت زمان کوتاه نیز کودکان و حیوانات خانگی را در خودرو رها نکنند.گفتنی است، چندی پیش نیز در حادثه‌ای مشابه یک کودک 1 ساله امریکایی که به مدت 8 ساعت در داخل یک خودرو رها شده بود در اثر گرمای شدید جانش را از دست داد.
 
کشف اسکلت های 7 هزار ساله
باستان شناسان اسکلت‌هایی را در مکزیک پیدا کرده‌اند که متعلق به تمدن مایاهاست و قدمتی 7 هزار ساله دارد.به‌گزارش دیلی میل، این استخوان‌ها درون یک غار قدیمی پیدا شده است.به‌اعتقاد کارشناسان مایاها تمدنی بودند که در زمینه کشاورزی، ریاضیات و روز شمار‌های قدیمی یا تقویم امروزی پیشرفت زیادی داشتند.«آلبرتو مارتوس» باستان شناس در این باره گفت:«در گذشته‌های دور انسان‌ها در غارها پناه فته و زندگی می‌کردند. اغلب آنها از طریق شکار زندگی خود را می‌گذراندند.»
 
کلاهبرداری از بیمه با شکستن دست و پای  افراد
دو باند تبهکار در ایتالیا برای کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه با ایجاد تصادف‌های ساختگی و شکستن دست و پا، افراد را معلول می‌کردند.به‌گزارش خبرگزاری رسمی ایتالیا، اعضای این باندها که یک پرستار هم در میانشان دیده می‌شود با رضایت خود افراد این کار را انجام می‌دادند.پلیس پالرمو در جنوب ایتالیا 11 عضو این باند را دستگیر کرد.آنها اعتراف کردند که پس از شکستن دست و پای افراد، یک تصادف ساختگی با شواهد جعلی درست و وانمود می‌کردند که قربانی پس از تصادف معلول شده است و بدین ترتیب مبالغ هنگفتی بابت غرامت از شرکت‌های بیمه دریافت می‌کردند.قربانیان این کلاهبرداری تا بیش از 100 هزار یورو غرامت از شرکت‌های بیمه دریافت می‌کردند.پلیس اعلام کرد که اعضای این دو باند با پرتاب وزنه‌های سنگین چدنی روی دست و پای قربانیان باعث شکستگی‌های شدید و معلول شدن آنها می‌شدند که بعد از آن فرد قربانی مجبور به استفاده از ویلچر یا عصا می‌شد.تحقیقات پلیس در این زمینه از یک تصادف ساختگی در سال 2017 با کشف جسد یک شهروند تبعه تونس در خیابانی در حومه شهر پالرمو آغاز شد.قربانی به ظاهر بر اثر یک تصادف جان خود را از دست داده بود اما پس از تحقیقات معلوم شد که او در پی شکستگی‌هایی که توسط اعضای این دوباند ایجاد شده بود جان خود را از دست داده است.
 
 
آتش مهار نشدنی در کالیفرنیا
مقام‌ها در ایالت کالیفرنیا می‌گویند که انتظار نمی‌رود بزرگ‌ترین آتش‌سوزی طبیعی تاریخ کالیفرنیا تا پایان ماه آگوست مهار شود.به‌گزارش خبرگزاری رویترز، آتش‌سوزی موسوم به «مندوسینو کمپلکس» که از روز دوشنبه در یک ناحیه کوهستانی در اطراف اورنج کانتی در جنوب کالیفرنیا شروع شد با سرعت زیادی گسترش یافت و تاکنون بیش از ۱۱۷ هزار هکتار که تقریباً به اندازه مساحت لس آنجلس است را سوزانده است.به‌گفته اداره مقابله با آتش‌سوزی و محافظت از جنگل‌های کالیفرنیا تاکنون کمتر از یک سوم این آتش‌سوزی مهار شده است.این آتش‌سوزی ۷۵ ساختمان را سوزانده و هزاران نفر را مجبور به ترک خانه هایشان کرده است.مقام‌ها برای مهار آتش تا اواسط آگوست برنامه‌ریزی کرده بودند اما اکنون می‌گویند که تا پایان آگوست طول خواهد کشید.
ورود نیرو از استرالیا و نیوزیلند/ دست کم ۱۴ هزار مأمور آتش‌نشانی برای مهار آتش‌سوزی‌های مختلف تلاش می‌کنند که هزار نفر آنها خدمه ارتش و بیش از هزار نفر زندانیان «کم خطری» هستند که به‌صورت نیروی داوطلب کار می‌کنند و حقوق ناچیزی می‌گیرند.به علاوه نیروهای آتش‌نشانی از استرالیا و نیوزیلند هم برای ارائه تخصص در مقابله با آتش‌سوزی در بوته زارها وارد کالیفرنیا شده‌اند.مأموران آتش‌نشانی در گفت‌و‌گو با روزنامه لس آنجلس تایمز، از شیفت کاری طاقت فرسای خود گفته‌اند. یک مأمور گفت که خدمه او بعضی شب‌ها در داخل وسایل نقلیه آتش‌نشانی به‌صورت نشسته می‌خوابند.
 
مرگ 42 کره‌ای در گرمای هوا
افزایش گرمای هوا در کره‌جنوبی جان 42 نفر را گرفت. به‌گزارش روزنامه گاردین، با افزایش دما در کره‌جنوبی که در 100 سال گذشته کم‌سابقه بوده، دست‌کم 42 نفرجان باختند. همچنین از اواخر ماه مه بیش از 3400 نفر به‌دلیل بیماری‌های ناشی از گرما از قبیل گرمازدگی تحت درمان قرار گرفته‌اند. هفته گذشته دما در سئول - پایتخت کره‌جنوبی که نیمی از جمعیت این کشور در آن سکونت دارند، به 39 درجه سانتیگراد افزایش پیدا کرد که در مدت 111 سال گذشته بالاترین دما بوده است.بیشتر قربانیان افزایش کم‌سابقه دما در این کشور از میان افراد مسن و اقشار کم‌درآمد بوده که در خانه‌های خود از سیستم‌های خنک‌کننده برخوردار نیستند. دولت کره‌جنوبی اعلام کرده‌ است که قصد دارد برنامه‌ای ترتیب دهد تا بالا رفتن بیش از حد دما در دسته حوادث طبیعی قرار گیرد و افرادی که بر اثر آن دچار بیماری شده یا جان خود را از دست می‌دهند، بتوانند از دولت غرامت بگیرند.
 
غرق شدن خواهران دوقلو به خاطر سهل انگاری مادر
 
خواهران دوقلوی چینی در حالی در دریا غرق شدند که مادر آنها در چند قدمی ساحل مشغول بازی با تلفن همراهش بود.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ مادر این دختربچه‌ها سرگرم به روزرسانی صفحه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی بود که ناگهان متوجه ناپدید شدن آنها شد. اما هر چه دنبال بچه‌ها گشت نتوانست آنها را پیدا کند. وی موضوع را به پلیس خبر داد و جست و جو‌ها ادامه یافت تا اینکه جسد «پی یوآنجی» و «پی یوآنتونگ» روز بعد توسط پلیس در ساحل پیدا شد. این خانواده برای گذراندن تعطیلات به ساحل معروف «کینگدائو» در شرق چین رفته بودند که این حادثه رخ داد.
 
 
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.