ion

آرزوهای بر باد رفته

حوادث /
شناسه خبر: 397259

قسمت سیزدهم/ بچه‌ها زیر بازوهای غلام را گرفتند و او را نفس‌زنان از پله‌ها پایین آوردند. مرتضی چرخ دستی را به جلو کشاند و با بچه‌های دیگر کمک کردند او را توی چهارچرخ نشاندند تا به یک درمانگاه در شهر برسانند.

ایران آنلاین /از دوردست شهر در هاله‌ای از دود به چشم می‌آمد و در همهمه و فریاد تظاهر‌کنندگان، گاه صدای شلیک گلوله‌ها با شیون آژیر آمبولانس‌هایی که زخمی‌های پراکنده در خیابان‌ها را جمع‌آوری می‌کردند، به گوش می‌رسید.در شهریور خونین 57 دودی که از ساختمان‌های شعله‌ور برمی‌خاست بر فراز شهر چتری می‌زد و باد بوی باروت گلوله‌هایی را که سربازان به سوی تظاهر‌کنندگان شلیک می‌کردند تا بیابان‌های اطراف شهر می‌پراکند. یکی از بچه‌ها گفت: باز شهر شلوغ شده، مأمورها تظاهر‌کننده‌ها را با گلوله می‌زنند اما مردم که ترس تو سرشون نیست؛ حتماً مریض خونه‌ها پر از زخمی‌ها هستند، دیروز هم همین‌طور بود.

مرتضی گفت: تو شهر که رسیدیم باید یک درمانگاهی پیدا کنیم خون تن عمو بند بیاد.
همچنان که همراه بچه‌ها چهارچرخ را پیش می‌راند، چشم‌های نگرانش را به چهره غلام گرداند که از شدت خونریزی به زردی کهربایی می‌زد و در مسیر راه قطره‌های خون را در زیر پاها می‌دید که از جرز تخته‌های کف چرخ دستی روی زمین چکه می‌کرد.
ساعتی که گذشت بچه‌ها نفس‌زنان خسته و وارفته، غلام را به شهر رساندند تا بیمارستان یا درمانگاهی برای معالجه‌اش پیدا کنند. از خیابان‌ها که می‌گذشتند گاه با هجوم مردم تظاهر‌کننده‌ای روبه‌رو می‌شدند که در گریز از یورش سربازان مسلح از راه می‌رسیدند و با شلیک گلوله‌هایی جوانانی بر کف خیابان می‌افتادند و آنگاه مردانی از دویدن بازمی‌ماندند و در هنگامه خون و گلوله و فریاد از انبوه جمعیت جدا می‌شدند و بی‌خوف و هراس از نفیر شلیک اسلحه خودکامه به عقب بر‌می‌گشتند تا جوانان به خاک و خون افتاده را با کمک هم از کف خیابان بلند کنند و با خود ببرند. وارد بیمارستانی شدند و چرخ دستی‌شان را در راهرو بلند اورژانس پیش راندند و در ازدحام جمعیت مرتضی کوچولو با دیدن یکی از پرستاران راهش را بست و به التماس گفت: خانم پرستار کمک کنید عمویم با چاقو زخمی شده، حالش خرابه.
 
ادامه روز   دوشنبه
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.