ion

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور:

مساله پیشگیری اجتماعی در کشور مغفول مانده است

اجتماعی /
شناسه خبر: 397210

سید حسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور گفت: مسأله «پیشگیری اجتماعی» در کشور مغفول مانده و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیامد این غفلت است.

ایران آنلاین /رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور گفت: مسأله پیشگیری اجتماعی در کشور مغفول مانده و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیامد این غفلت است.
سید حسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: مسأله «پیشگیری اجتماعی» در کشور مغفول مانده و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیامد این غفلت است.
وی در ادامه افزود: اگر چه طی سال‌های اخیر برنامه ریزان و مسئولان حوزه اجتماعی سعی بر این دارند تا بیش از گذشته به مقوله «پیشگیری اجتماعی» توجه کنند؛ اما همچنان این امر نیازمند اهمیت بخشیدن بیشتر از طرف دست اندرکاران حوزه اجتماعی است.
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در حوزه اجتماعی برای موضوع «پیشگیری اجتماعی» بهره‌مند شد و عمده این ظرفیت‌ها در حال حاضر در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد.
موسوی چلک همچنین تأکید کرد: آموزش و پرورش مناسب‌ترین و مهم‌ترین بستر برای آموزش مفاهیم مختلف در حوزه اجتماعی به کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید و تحقق امر آگاهی بخشی به دانش‌آموزان مستلزم توجه بیشتر به این مبحث است.
وی اظهار داشت: مسأله «پیشگیری اجتماعی» مخاطبان و گروه‌های مختلفی را در برمی‌گیرد، اما توجه به کودکان و نوجوانان از اهمیت بیشتری برخوردار است و اولویت دادن به این دو گروه، کاهش رشد آسیب‌های اجتماعی را به‌دنبال خواهد داشت.
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن آموزش‌های ویژه به کودکان تصریح کرد: آموزش به‌کودکان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید با توجه به شرایط جامعه و نیاز کودکان ارائه شود و بدون شک فراگیری آموزش‌های مناسب احتمال گرایش آنها به جرایم را کاهش می‌دهد.
موسوی چلک تأکید کرد: از دیگر مزیت‌های آموزش به کودکان و نوجوانان در دوره کودکی و نوجوانی می‌توان به رفع جهل و نادانی این دو گروه اشاره کرد و آگاهی بخشی بویژه در حوزه اعتیاد در امر کاهش گرایش به مصرف موادمخدر، زمینه مصون ماندن آنها از این معضل را فراهم می‌کند.
وی افزود: وقوع و رشد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به‌دلیل عدم پردازش برنامه‌ریزان اجتماعی به موضوع پیشگیری است و سیاستگذران اجتماعی باید بیشتر از هر موضوع دیگری به مقوله پیشگیری توجه کنند./باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.