ion

ولید معلم: مبارزه دمشق با تروریست ها ادامه دارد

بین الملل /
شناسه خبر: 396999

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه امروز پنجشنبه در دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری چک و هیات همراه در دمشق گفت: مبارزه دمشق با تروریسم تا نابودی آخرین تروریست در خاک سوریه همچنان ادامه دارد و همزمان با تلاش برای حل و فصل سیاسی بحران در این کشور دنبال می شود.

ایران آنلاین /به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وی اضافه کرد: این مبارزه همزمان با تلاش ها برای حل و فصل سیاسی بحران، برای استقلال، حاکمیت و یکپارچگی ارضی از طریق مذاکرات سوری - سوری بدون دخالت خارجی انجام می گیرد.

وزیر خارجه سوریه در این دیدار، گزارشی از تلاش های دولت در همه زمینه ها برای بازگشت داوطلبانه شهروندان آواره خود در داخل و خارج پس از آزادسازی مناطق زندگی آن ها و تامین زندگی عزتمندانه و مشارکت در بازسازی کشورشان ارائه کرد.
المعلم بر مسئولیت پذیری جامعه جهانی و نهادهای بین المللی در این باره و همکاری با دولت و ملت سوریه برای تامین نیازهای اساسی تاکید کرد.
وی اظهار داشت: بخش گسترده ای از مشکلات مردم سوریه نتیجه تحریم های اقتصادی غیرانسانی و یکجانبه از طرف غرب و اتحادیه اروپا است.
'یان هاماچک' وزیر خارجه چک نیز در این دیدار بر صحیح بودن تصمیم کشورش مبنی بر تعطیل نکردن سفارت خود در دمشق تاکید کرد.
وی افزود: با این اقدام ارتباط سوریه و چک برقرار ماند و از واقعیت اوضاع سوریه به طور دقیق مطلع بودیم. هاماچک بر ادامه کمک های این کشور به ملت سوریه تاکید کرد./ ایرنا
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.