ساداتی نژاد:

پیام مثبت بسته جدید ارزی برای بازار

سیاسی /
شناسه خبر: 396984

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بسته ارزی اسفند ماه و ارز تک نرخی 4200 تومان، باعث ایجاد بازار رانت شد و 12 میلیارد دلار ذخایر ارزی کشور برای واردات کالاهای غیر ضروری هدر رفت.

ایران آنلاین /  ‌ سید جواد ساداتی نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: با تک نرخی شدن ارز، بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی برای مواد اولیه و صدور محصول دچار مشکل و حتی تعطیل شدند و ارایه بسته جدید ارزی پیام مثبتی به بازار است.


وی افزود: در بسته جدید ارزی دولت با ایجاد بازار ثانویه، محصولاتی مثل دارو، کاغذ نشریات، تجهیزات و ... با نظارت دولت از ارز 4200 تومان استفاده می کنند تا حوزه غذا و داروی کشور دچار اختلال نشود و سایر حوزه ها نیز با قیمت توافقی ارز در بازار را تهیه می کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای بسته ارزی دولت، حوزه بازار و اقتصاد به شرایط مطلوبی برسد و دولت با ابزارهای نظارتی این آرامش را حفظ کند.

وی با اشاره به روز خبرنگار، تاکید کرد: رسانه نبض جامعه است و باعث تحرک و پویایی جامعه می شود و ابزاری برای کمک به مدیریت جامعه  در شناسایی و حل  مشکلات است، اما برخی خلاف این دیدگاه را داشته و به دنبال تنش هستند.

نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگار باید خوب و دقیق ببیند و بشنود. باید صداقت را در سرلوحه امور خود قرار دهد و از دروغ پراکنی پرهیز کند که خیانت به جامعه است.

وی افزود: تعهد رکن نخست رسانه است و خبرنگار متعهدی که صداقت داشته باشد و خبر صحیح و دقیق را به موقع انعکاس دهد، عامل انسجام و وحدت جامعه است.

ساداتی نژاد با اشاره به تفاوت های بین نقد و تخریب، تصریح کرد: رسانه باید واقعیت را به مردم و مسئولان منتقل کند و راه حل آن را مطالبه کند تا مردم از آن بهره مند می شوند، اما مردم از تخریب و فتنه انگیزی سودی نخواهند برد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.