تشویق کودکان به خوردن سبزیجات به کمک فناوری

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 396479

والدین می توانند به کمک اپلیکیشن Wegetable Maths Masters سیستم غذایی کودکان خود را تغییر داده و آن ها را به خوردن چندین نوبت سبزیجات در طول روز تشویق کنند.

ایران آنلاین /به گزارش سایت اینترنتی ان زی، کودکان کم و سن سال اصولا هیچ علاقه ای به خوردن سبزیجات نداشته و علی رغم پافشاری والدین از خوردن سبزیجات خام و پخته امتناع می کنند. برای حل این مشکل محققان دانشگاه آستون و دون مانورت اپلیکیشنی را طراحی کردند که خوردن سبزیجات در طول روز را برای کودکان جذاب کرده و آن ها را به خوردن چندین نوبت از این مواد غذایی مفید تشویق می کند.

طراحان این اپ ادعا می کنند که این فناوری بر پایه اصول مورد نظر انجمن روانشناسی بریتانیا و همچنین تأیید نهایی از این سازمان توسعه داده شده و بر همین مبنا نیز قصد دارند خوردن انواع خوراکی های مفید دیگر را از طریق تشویق کودکان 3 تا 7 سال به بازی ترویج دهند.

این اپلکیشن یک بازی جذاب و هیجان انگیز و در عین حال رنگارنگ است. کودک در ابتدای کار یک کاراکتر را از میان چندین کاراکتر معرفی شده برمیگزیند. شخصیت انتخاب شده چندین سبزی را به کودک پیشنهاد کرده و برای خوردن هر یک از آن ها ستاره ای را درنظر می گیرد. این کاراکتر به محض خوردن سبزیجات توسط کودک، بالا و پایین پریده و ستاره ای را تقدیم کودک می کند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، چندین کودک به کمک این اپ رژیم غذایی پیشین خود را کنار گذاشته و خوردن سبزیجات را در برنامه روزانه خود گنجانده اند. تحقیقات بسیاری از روانشناسان نشان می دهد هنجارهای اجتماعی بر سیستم غذایی افراد تأثیر بسیاری دارد؛ به طور مثال اگر شخصیت های مورد پسندکودک در بازی سبزیجات خاصی را دوست داشته باشند، کودکان حتما آن را امتحان کرده و به خوردن آن در طول روز تشویق می شوند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.