ion

داوود فیرحی: چرا لباس آخوندی پوشیدم

اندیشه /
شناسه خبر: 393109

احساس می کنم تجربه ای که من داشتم، تجربه بدی نیست. این لباس برای من مانعی نبوده است. زمانی که من لباس دائم پوشیدم برخی از دوستان گفتند شرایط برایم سخت می شود.

ایران آنلاین /گروه اندیشه:

🔹الگوهایی مانند آقای دکتر گرجی و برخی دیگر از اساتید که لباس خود را تغییر داده بودند و بعداً هم بازگشتی به لباس آخوندی نداشتند را نمی توانستم بپذیرم. دوست داشتم بعد از پایان کار آموزشی به قم بازگردم. بالاخره تصمیم گرفتم که مسیری مانند آقای بهشتی را دنبال کنم. مرحوم آقای بهشتی برای من یک مدل و الگو بود. آن موقع در حوزه دو نفر خیلی برند بودند. یکی مرحوم بهشتی بود که آموزش ¬هایش را هم در حوزه و هم در دانشگاه داشت و دیگری مرحوم آقای مطهری بود که از حوزه و با آموزش حوزوی به دانشگاه آمد. سلیقه برخی از دوستان آقای مطهری بود اما سلیقه من مرحوم آقای بهشتی بود.

🔹احساس می کنم تجربه ای که من داشتم، تجربه بدی نیست. این لباس برای من مانعی نبوده است. زمانی که من لباس دائم پوشیدم برخی از دوستان گفتند شرایط برایم سخت می شود. حتی چون تاریخ این بحث را داشتم؛ می دانستم که احترام نهادهایی مانند نهاد روحانیت دائمی نیست. این مسأله ای است که همواره در تاریخ بالا و پایین داشته. برخی مواقع این نوسان سریع اتفاق افتاده و بعضی مواقع سیکل آن طولانی بوده. بنابراین به خاطر احترام آن روز این لباس را نپوشیدم و تحلیل خودم را در این باره داشتم./ سیاست نامه، شماره 9، مرداد97، ص18

 
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.