به دنبال شعار یک ملت، یک پرچم و یک صدا هستیم

صالحی‌امیری: در بازی های آسیایی پیام ما به دنیا این است که مرزبندی در زنان و مردان نداریم

ورزشی /
شناسه خبر: 386926

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی به دنبال شعار یک ملت، یک پرچم و یک صدا هستیم.

به گزارش ایران آنلاین، سیدرضا صالحی امیری پس از برگزاری نشست سرپرستان اعزامی به بازی‌های آسیایی 2018 در جمع خبرنگاران گفت: در مورد این بازی‌ها چند کار اساسی انجام داده ایم که مشترکا با وزارت ورزش بود. هیچ شکافی بین این دو نهاد نیست. همه نهادها باید یک صدا باشند و در جاکارتا به دنبال شعار یک ملت یک پرچم و یک صدا هستیم.

وی تاکید کرد: 70 درصد بودجه فدراسیون‌ها را تامین کردیم و در خصوص اعزام تمام ملاحظات را رعایت کردیم و با تفاهم در مورد اعزام ها تصمیم گرفتیم. حتی یک مورد خارج از تفاهم‌ها نبوده است.

صالحی‌امیری گفت: مطالبات تیم و فدراسیون‌ها فراتر و ظرفیت‌ها محدود است ولی با تمام توان و امکانات کار می‌کنیم. برای اعزام به مسابقات 15 میلیارد تومان در نظر گرفتیم و پاداش‌ها تامین شده است. در چارچوب منابع محدود مدیریت می‌کنیم.

صالحی امیری در مورد اینکه آیا برای میزبانی از بازی‌هایی آسیایی برنامه ای دارید گفت: این جزو آرزوی ماست که بتوانیم این میزبانی را داشته باشیم. در رایزنی هایی هم که با رئیس شورای المپیک آسیا داشتیم در این مورد صحبت شده  است اما طبیعتا باید بتوانیم زیرساخت های لازم برای این کار را داشته باشیم. البته صحبت کرده ایم که بتوانیم میزبانی مشترک با کشورهای همسایه داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب پرچمدار زن برای کاروان ورزش ایران در بازی‌های آسیایی با نگاه سیاسی یا مسائل غیرورزشی صورت گرفته است گفت: اینکه چرا انتخاب خانم‌بود به خاطر حق زنان است که پرچمداری یعنی نماینده یک ملت. این صلاحیت ها و کارنامه و توانمندی وی بود که انتخاب شد. پیام ما به دنیا این است که مرزبندی در زنان و مردان نداریم. صلاحیت بانوان این فضا را ایجاد کرده و در دوره بعد پیش بینی می‌کنیم که تعداد زنان به مردان نزدیک شود.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: ما ثبت نام اولیه در این مسابقات داشتیم و بعد لیست ما نهایی شد فقط در مورد والیبال مشکلاتی بود که مذاکرات انجام شد و حل شد. ثبت نام بسته شده است و حتی یک مورد تغییر نیاز به مذاکره دارد. سجادی در محل هست و اگر مشکلی باشد، بر طرف می کند.

وی گفت: هیچ تضمینی برای نتیجه نیست اما اعلام می‌کنیم تمام ظرفیت‌ها را برای کسب بهترین نتیجه به کار می‌گیریم. وعده می‌دهیم به ملت که ورزشکاران تمام ظرفیت خود را به کار خواهد گرفت. مردم بجز نتیجه بازی جوانمردانه را نگاه می کنند. رهبر انقلاب بعد از بازی با اسپانیا که با شکست هم همراه بود پیام دادند. ما در جمع سرپرستان همین موضوع را تبیین کردیم. نکته دیگری که تاکید کردیم این است که باید از حاشیه ها دوری کنیم. رسانه ها باید فضایی را ایجاد کنند که ورزش آرامش داشته باشد.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: از تمام ظرفیت ورزش در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای موفقیت ورزش ایران در بازیهای آسیایی استفاده کرده ایم. مسئولان تیم ها و فدراسیون هم تمام تلاششان را کرده اند که تیم های تحت مدیریت شان به بهترین شکل ممکن در این مسابقات حضور پیدا کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه کار ورزش ایران در این دوره از مسابقات سخت است گفت: کشورهای دیگر هم برنامه ریزی خوبی در این مورد داشته اند. اندونزی به عنوان میزبانی هم برنامه ویژه ای برای کسب جایگاه شایسته داشته است. 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.