ion

وزیر خواهان رسیدگی فوری به سانحه سنندج

اقتصادی /
شناسه خبر: 384773

وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای خطاب به رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر تهیه گزارش تفصیلی سانحه سنندج برای شناسایی مقصران احتمالی و طرح در کمیسیون امنیت راه‌ها تأکید کرد.

ایران آنلاین / عباس آخوندی در نامه ای خطاب به عبدالهاشم حسن‌نیا رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی بر رسیدگی فوری به سانحه تصادف کامیون حامل سوخت با اتوبوس مسافری در سنندج و تهیه گزارش تفصیلی در این خصوص و ارائه آن در کمیسیون ایمنی راه ها  تأکید کرد.

در بخشی از نامه آخوندی به حسن نیا آمده است:

با توجه به حادثه تلخ و دردناک تصادف تانکر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری که در دقیقه‌های آغازین بامداد روز ۲۰ تیرماه سال جاری رخ داد و منجر به آتش‌سوزی و فوت ۱۱ نفر از شهروندان و هموطنان عزیز گشت؛ هرچند حادثه در درون شهر بود، ضروری است همچنان که بلافاصله ابلاغ کردم، گزارش تفصیلی گروه فنی اعزامی به سنندج که در همان روز انجام شد را در دو سطح پیگیری فرمایید. یکم، کمیسیون‌های ماده های ۱۱ و ۱۲ آیین نامه اجرایی تبصره ۱ ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ناظر بر بررسی کلیه مدارک ماشین‌ها، رانندگان و شرکت‌های متبوع آنان، و نحوه رعایت مقررات از سوی آنان تا چنانچه تقصیر و یا قصوری متوجه آنان است، متناسب با کاستی‌های احتمالی اقدام لازم صورت گیرد.

دوم بررسی گزارش موضوع در کمیسیون ایمنی راه‌ها، تا با توجه به جامعیت کمیسیون و محدوده اختیارات قانونی آن درباره اقدام‌های احتیاطی لازم برای جلوگیری از تکرار وقوع سوانح مشابه اتخاذ تصمیم نمایید. در هر صورت، در هر دو مورد اطلاع‌رسانی کامل صورت گیرد.

/ وزارت راه و شهرسازی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.